Udostępnij
Tweetnij

Apple Watch Series 4 dostanie opcję mierzenia ciśnienia krwi u użytkownika

Apple Watch Series 4 ma doczekać się swojej premiery jeszcze w tym roku. Firma z Cupertino do tej pory nie ujawniła żadnych szczegółów na temat tego urządzenia, ale złożyła nowy wniosek patentowy. Wynika z niego, że najnowsza wersja smartwatcha może doczekać się mozliwości mierzenia ciśnienia krwi u użytkownika.

Apple Watch Series 4 zostanie pewnie zaprezentowany wraz z nowymi iPhone’ami, czyli we wrześniu przyszłego roku. Te z pewnością doczekają się kolejnych udoskonaleń. Jednym z nich ma być opcja mierzenia ciśnienia krwi użytkownika.

Na początku bieżącego roku Apple pracowało nad pierwszym dużym przeprojektowaniem swojego zegarka. Ma zostać wprowadzony jeszcze w tym roku wraz i ma się bardziej skupiać na zdrowiu. Dlatego też firma postanowiła dodanie funkcji mierzenia ciśnienia. Patent na takie czujniki już się pojawił, jednak był dość mglisty. Teraz firma dodała patent na nowy monitor ciśnienia krwi.

Apple początkowo ubiegało się o wspomniany patent dwa lata temu i przedstawiło bardzo minimalny szkic tego, jak produkt mógłby wyglądać. Zasadniczo wydaje się, że jest to zwykły zespół, który jest wyposażony w kilka czujników. Będą one śledzić ciśnienie krwi przez cały czas, a następnie przekazywać informacje do osoby za pomocą małego ekranu dotykowego lub smartfona podłączonego przez Bluetooth.

Apple Watch series 4 kiedy premiera patent mierzenie ciśnienia

Apple Watch Series 4 z monitorem EKG

Ostatecznie nie jest to z pewnością przełom technologiczny i jest mało prawdopodobne, że firma wkrótce wyda niezależny monitor ciśnienia krwi. Zamiast tego najbardziej prawdopodobnym scenariuszem będzie to, że firma doda technologię do swojego Apple Watch Series 4. Apple coraz więcej inwestuje w zdrowie, co zresztą widać. Smartwatche firmy z Cupertino od samego początku mają wbudowany pulsometr, który pozwala sprawdzić pracę serca. Jest to jednak dosyć proste badanie i nie dostarcza tylu szczegółów, co to wykonane z użyciem elektrokardiografii. Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że nowy zegarek ma otrzymać monitor EKG.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Źródło: TheVerge

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij