Udostępnij
Tweetnij

Xiaomi: MIUI 10 jest szybsze od Samsung Experience 9.0. Czy na pewno?

MIUI 10 to duża aktualizacja oprogramowania, którą Xiaomi zacznie udostępniać globalnie za kilka miesięcy. Firma postanowiła zwrócić na siebie uwagę i przeprowadziła test, gdzie MIUI 10 porównywane jest z nakładką Samsung Experience 9.0. Wyniki prędkości uruchamiania aplikacji są na plus dla Xiaomi. Czy to jednak dobre porównanie?

MIUI 10 zaprezentowano oficjalnie w trakcie konferencji, która odbyła się pod koniec maja. Wtedy zobaczyliśmy także smartfony Mi 8, Mi 8 SE oraz wariant Explorer Edition. Xiaomi wkrótce rozpocznie testy globalnej wersji nakładki. Ta zostanie udostępniona pierwszym użytkownikom jeszcze w tym tygodniu. Tymczasem firma porównała własne MIUI 10 do Samsung Experience 9.0.

MIUI 10 oraz Samsung Experience 9.0 sprawdzono pod kątem szybkości uruchamiania aplikacji. Testy przeprowadzono na smartfonach Xiaomi Redmi Note 5 Pro i Samsung Galaxy J7 Duo. Teoretycznie są to zbliżone pod kątem wydajności telefony, ale o tym za chwilę. Chińczycy twierdzą, że przed rozpoczęciem testów upewniono się o tym, że:

  • Wszystkie aplikacje zostały pobrane ze Sklepu Play
  • Oba systemy zostały wyczyszczone przed uruchomieniem testu
  • W momencie, gdy pojawiały się jakiekolwiek wyskakujące okienka (na przykład z reklamami), to test uruchamiany był od początku
  • Jeśli nie udało się zapewnić spójności podczas wszystkich testów, oryginalna aplikacja była zastąpiona inną aplikacją.

Xiaomi MIUI 10 vs Samsung Galaxy Experience test porównanie

MIUI 10 w teście Xiaomi wygrywa z Samsung Experience 9.0

Jak można było się domyślić, MIUI 10 od Xiaomi wygrało ten test (wszak w przeciwnym wypadku firma by się tym nie pochwaliła). Z 30 przetestowanych aplikacji 23 uruchomiły się szybciej na Redmi Note 5 Pro. W przypadku nakładki Samsung Experience było to tylko 7 aplikacji.

Wszystko pięknie, ale Xiaomi nie ujawniło, w jakiej wersji odbywały się testy na Redmi Note 5 Pro. Jak dobrze wiemy, ten smartfon dostępny jest także w opcji z 6 GB pamięci RAM i jeśli użyto taki model, to MIUI 10 rzeczywiście mogło mieć przewagę. Poza tym, tego typu porównania i tak nie mają większego sensu. Oczywiście, to moje zdanie i być może macie inne.

MIUI 10 od tego tygodnia będzie dostępne w ramach Global Beta ROM dla testerów. Na finalne wydanie systemu jednak trochę sobie poczekamy. Xiaomi zamierza zacząć je udostępniać dopiero we wrześniu tego roku.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z maja

źródło: Twitter

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij