Dział: Porady na iOS

3D Touch skróty aplikacji iOS 10 iPhone 6s iPhone 7

3D Touch to funkcja, którą Apple wprowadziło wraz z premierą smartfonów iPhone 6s. iPhone 7 i iPhone 7 Plus również mają ekrany, które reagują na siłę nacisku. W ten sposób użytkownicy iOS 10 otrzymują dostęp do różnych skrótów dla aplikacji. Są jednak pewne funkcje 3D Touch, które nie wszystkim są znane. Oto one.

Android i iOS różnią się od siebie w wielu aspektach. Największy z nich to otwartość oprogramowania Google w kwestii instalacji aplikacji spoza sklepu Google Play kontra dostęp jedynie do pozycji zawartych w App Store w systemie opracowywanym przez Apple. Jedyną drogą, aby zmienić ten stan, do tej pory było złamanie systemu (przeprowadzenie tzw. jailbreak), jednak firma z Cupertino dba o to, abyśmy nie byli w stanie tego dokonać, stale wydając aktualizacje bezpieczeństwa iOS – jak miejsce miało to w przypadku ostatniej takiej możliwości na przykładzie iOS 9.3.4.

Ukazała się jednak metoda, która wykorzystując konto deweloperskie „wstrzykuje” do naszych iUrządzeń instalator aplikacji, który następnie jest poprawnie przetwarzany przez urządzenie, czego efektem jest możliwość korzystania z pozycji, które nie znajdują się w App Store.

iPhone 7 i iPhone 7 Plus mają znacznie lepsze baterie niż poprzednie generacje smartfonów Apple’a. Czas pracy na jednym ładowaniu można jednak wydłużyć.

Apple iPhone 7

iPhone 7 i iPhone 7 Plus zostały pozbawione wciskanego przycisku Początek, a więc inaczej będzie się robić twardy restart czy też wprowadzać telefon w tryb DFU. Jak? Odpowiedź znajdziecie w tym artykule.

Dom Home iOS 10 aplikacja

Dom (Home) to nowa aplikacja dla urządzeń zgodnych z HomeKit, która zadebiutuje wraz z systemem iOS 10. W tym artykule dowiesz się, jak z nią zacząć pracę.

iOS Dostęp nadzorowany

Jeśli macie dzieci i dajecie im telefon z włączonym wideo, to zapewne wiecie, jak czasami bywa to kłopotliwe. Zamknięty odtwarzacz wideo, przerwany film. To tylko kilka z przykładów tego, co może się stać. Okazuje się jednak, że w iOS można sobie z tym poradzić.

Urządzenia z iOS, a przede wszystkim iPhone są krytykowane za krótki czas pracy przy jednym cyklu ładowania. Na szczęście, można sobie z tym radzić.Wybraliśmy ciekawe triki, które pozwolą wydłużyć czas pracy na baterii.