Udostępnij
Tweetnij

iOS 13 beta 1 – jak zainstalować nowy system Apple na iPhone’ach już teraz?

iOS 13 beta 1 to pierwsza poglądowa wersja nowego oprogramowania dla iPhone’ów i iPadów, którą Apple pokazało w trakcie konferencji WWDC 2019. System jest już dostępny dla deweloperów aplikacji i ci mogą zainstalować iOS 13 beta 1 na zgodnych sprzętach. Jak to można zrobić i które iPhone’y są zgodne z nowym systemem?

iOS 13 beta 1 jest pierwszą, poglądową wersją oprogramowania Apple dla iPhone’ów i iPadów. Zgodnie z zapowiedziami, zobaczyliśmy system dziś na WWDC 2019. Teraz nadszedł czas na rozpoczęcie programu pilotażowego. W pierwszej kolejności system będą mogli instalować deweloperzy aplikacji. Jak to zrobić i kto może instalować iOS 13 beta 1 w pierwszej kolejności?

iOS 13 beta 1 zainstalujesz na następujących iPhone’ach i iPadach

  • iPhone SE, 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus, X, Xs, Xs Max i Xr
  • iPad Air 2 i nowszy iPad z 9,7″ ekranem, iPad Pro (dowolny) lub iPad mini Retina 4 lub nowszy (w tym przypadku to iPadOS)
  • iPod touch 7. generacji

Tak zainstalujesz iOS 13 beta 1

Najwygodniejszym sposobem na zainstalowanie iOS 13 beta 1 jest instalacja specjalnego profilu. W tym celu należy zalogować się na iPhonie czy iPadzie na własnym koncie deweloperskim (można to zrobić tutaj), które wymaga specjalnego dostępu i udać się do sekcji pobierania. Tam można będzie wkrótce pobrać stosowny profil, który następnie trzeba zainstalować. W tym celu wystarczy już tylko wykonać czynności wyświetlane na ekranie telefonu czy tabletu. Potem pozostaje już tylko uruchomić ponownie urządzenie i udać się do sekcji Ustawienia, Ogólne oraz Uaktualnienia, skąd można pobrać iOS 13 beta 1. Pamiętajcie, że musicie mieć naładowaną baterię w co najmniej 50% lub też sprzęt musi być podłączony do źródła zasilania. W przeciwnym wypadku instalacja nie będzie możliwa. Na chwilę obecną deweloperom udostępniono tylko obrazy ipsw, które widzicie niżej. Instalacja drogą OTA nie jest na razie możliwa, choć to pewnie ulegnie zmianie z czasem.

iOS 13 beta jak zainstalować na Apple iphone

iOS 13 beta 1 na ten moment dostępny jest dla deweloperów aplikacji. W niedługim czasie nowy system zostanie udostępniony w ramach Apple Beta Software Program. Wtedy będą mogli go zainstalować wszyscy zainteresowani użytkownicy iPhone’ów. Na razie to nie jest możliwe. Spodziewamy się, że druga beta zostanie wydana za około 2-3 tygodnie. Na razie trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Przeczytaj także: AirPods – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij