Udostępnij
Tweetnij

WIMBoot pozwala uwolnić miejsce na tabletach z Windows i 32 GB pamięci

Rozwiązanie opracowano z myślą o nowych tabletach internetowych z okienkami, ale okazuje się, na tych istniejących również można skorzystać z WIMBoot i zwolnić na pamięci sporo miejsca.

Asus Transformer Book T100 z Windows 8.1

Rozwiązanie opracowano z myślą o nowych tabletach internetowych z okienkami, ale okazuje się, na tych istniejących również można skorzystać z WIMBoot i zwolnić na pamięci sporo miejsca.

Przeczytaj koniecznie >> Poradniki w serwisie Tablety.pl

Dziecko i tablet. Co o tym sądzicie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

O funkcji WIMBoot wspominaliśmy wam już wcześniej. Gwoli przypomnienia, Windows Image Boot umożliwia uruchomienie środowiska pracy ze skompresowanego obrazu z okienkami – bez potrzeby jego rozpakowania. Taki obraz zajmuje tylko około 3-4 GB pamięci, a więc bardzo niewiele. Co ciekawe, system uruchamiany w ten sposób nie traci na wydajności, a użytkownik po wejściu na partycję z obrazem i tak widzi wszystkie pliki odrębnie.

Microsoft stworzył to rozwiązanie z myślą o nowych tabletach, przede wszystkim tych wyposażonych w zaledwie 16 GB pamięci. Tymczasem forumowicze z TransformerForums.com postanowili poeksperymentować z tym rozwiązaniem na Asusie Transformerze Book T100 z 32 GB pamięci na dane. Okazuje się, że z powodzeniem i w ten sposób udało im się zwolnić kilka dodatkowych gigabajtów, które można przeznaczyć na własne dane. Jeśli chcecie sami poeksperymentować z WIMBoot na własnym tablecie, to udajcie się pod ten adres, gdzie znajdziecie dokładną instrukcję instalacji.

Źródło: liliputing

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij