Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 20H1 może dostać nowe centrum akcji

Windows 10 20H1 to nadchodząca aktualizacja okienek, którą przygotowuje Microsoft. Niedawno firma udostępniła testerom wewnętrzny build i tam pojawia się także nowe centrum akcji. Gigant z Redmond zamierza odświeżyć interfejs tego elementu systemu. Premiera Windows 10 20H1 planowana jest na wiosnę przyszłego roku.

Windows 10 20H1 w tym tygodniu przez przypadek (?!) został udostępniony części testerów. Wtedy mogliśmy zobaczyć nowe menu Start. Okazuje się, że Microsoft pracuje nie tylko nad zmianami dla tego elementu okienek. W przygotowaniu jest także nowe centrum akcji.

Nowe centrum akcji znajduje się dokładnie w tej samej wewnętrznej kompilacji Windows 10 20H1, którą Microsoft niechcący udostępnił testerom. To build z numerkiem 18947. Zmiany można odblokować z użyciem systemowego rejestru. Odpowiednie modyfikacje pozwalają na uruchomienie interfejsu, który widzicie na poniższych zrzutach ekranowych.

Nowe centrum akcji z Windows 10 20H1 kiedy premiera Nowe centrum akcji z Windows 10 20H1 kiedy premiera Nowe centrum akcji z Windows 10 20H1 kiedy premiera

Widzimy, że nowe centrum akcji z wewnętrznej kompilacji Windows 10 20H1. Najważniejsza zmiana to podział na dwie odrębne sekcje. Szybkie akcje znajdują się w oknie, które można rozsuwać do góry. Nowy widok jest także bardziej kompaktowy. Niestety, nie wszystko działa jak należy, co widać m.in. po braku ikonek dla poszczególnych przycisków.

Nowe centrum akcji z Windows 10 20H1 dla wszystkich dopiero za kilka miesięcy

Pamiętajmy, że nowości pochodzą z wewnętrznej kompilacji, gdzie Microsoft testuje różne nowe funkcje. Nie ma pewności, że firma zdecyduje się wprowadzić takie nowe centrum akcji wraz z aktualizacją Windows 10 20H1. Z drugiej strony, jest to bardzo prawdopodobne. Dlatego nie pozostaje nic innego, jak czekać na to, aż firma udostępni nowy wygląd testerom.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: WindowsLatest

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij