Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 1903 wprowadzi lepsze wyszukiwanie

Windows 10 1903, czyli majowa aktualizacja May 2019 Update, zbliża się wielkimi krokami. Microsoft w tym uaktualnieniu wprowadzi nowości, które obejmą też wyszukiwanie. Pojawią się udoskonalenia dla funkcji Wyszukiwanie w systemie Windows. Majowa aktualizacja pozwoli m.in. na włączenie trybu rozszerzonego.

Windows 10 1903 jest już niemal gotowy do wydania dla wszystkich, a ostatnio Microsoft udostępnił testerom kolejną aktualizację z poprawkami. W systemie pojawia się także udoskonalone wyszukiwanie. Gigant z Redmond wprowadził ulepszenia w zakresie tej funkcji i w ten sposób użytkownicy okienek dostaną nowe opcje. Majowa aktualizacja pod tym względem zmieni całkiem sporo.

Windows 10 1903 wprowadza tak zwane rozszerzone wyszukiwanie. W ten sposób można zmienić sposób, jak indeksowane są pliki. Domyślnie funkcja jest wyłączona, ale można ją sobie włączyć w miejscu w Ustawieniach, które widzicie na poniższym zrzucie ekranowym. Wtedy wyszukiwanie będzie odbywać się na całym komputerze, a nie tylko wśród wybranych folderów, jak to ma miejsce domyślnie. Włączenie tej opcji sprawi, że rozpocznie się indeksowanie zasobów i może to trochę potrwać. Istnieje też możliwość wykluczenia wybranych lokalizacji. Można to zrobić w sekcji Wykluczone foldery.

Windows 10 1903 majowa aktualizacja May 2019 Update kiedy premiera rozszerzone wyszukiwanie w Windows

Windows 10 1903 coraz bliżej, ale Microsoft jest ostrożny

Microsoft cały czas każe nam czekać na majową aktualizację Windows 10 1903. Gigant z Redmond chce uniknąć problemów, z którymi borykał się przy okazji October 2018 Update. Dlatego jest ostrożny i chce mieć pewność, że May 2019 Update będzie pozbawiony błędów. Stąd wydłużony czas oczekiwania na dostępność.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij