Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 1903 z nową aktualizacją. Premiera dla wszystkich już blisko

Windows 10 1903 jest coraz bliżej i Insiderzy w ramach Patch Tuesday otrzymali nowe uaktualnienie. To łatka, która podnosi numer wydania do 18362.113. Premiera majowej aktualizacji dla Windows 10 jest coraz bliżej. Widzimy jednak, że Microsoft podchodzi ostrożnie do wydania jej dla wszystkich użytkowników.

Windows 10 1903 jest coraz bliżej i wiemy, że premiera odbędzie się jeszcze w tym miesiącu. Microsoft jednak cały czas szlifuje May 2019 Update przed publiczną dostępnością, o czym świadczy nowa aktualizacja udostępniona członkom niejawnego testu okienek w ramach Patch Tuesday. To uaktualnienie oznaczone ciągiem znaków KB4497936.

Najnowsza, zbiorcza aktualizacja dla Windows 10 1903 podnosi numer wydania systemu do 18362.113. Rozwiązano w niej problem z zagrożeniem o nazwie Microarchitectural Data Sampling. Usunięto tez błąd związany z wydajnością Internet Explorera i problem powiązany z wyświetlaniem danych z Excela. Czy więc majowa aktualizacja jest już gotowa do premiery dla wszystkich użytkowników? Niestety, niekoniecznie.

Windows 10 1903 majowa aktualizacja kiedy premiera May 2019 Update

Windows 10 1903 zawiera jeden znany błąd

Choć Microsoft do tej pory rozwiązał już wiele problemów w Windows 10 1903, tak w najnowszej aktualizacji pozostaje ciągle jeden błąd. Dotyczy on Windows Defender Application Guard i piaskownicy okienek. Po ich uruchomieniu system może zwrócić błąd z kodem 0x800705b4. Rozwiązaniem jest stworzenie odpowiedniego klucza w rejestrze.

Nie wiadomo, na ile poważny jest to błąd i czy to uchybienie sprawia, że Windows 10 1903 nadal będzie wstrzymywany przed publicznym udostępnieniem. O tym przekonamy się z czasem. Widzimy jednak, że Microsoft chce usunąć możliwie wiele uchybień zanim udostępni aktualizację dla wszystkich. Możliwe, że wkrótce poznamy jej datę premiery.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij