Udostępnij
Tweetnij

Eksplorator plików będzie jeszcze lepszy, ale nie w Windows 10 1903

Windows 10 1903 zostanie udostępniony w tym miesiącu. Tymczasem Microsoft zapowiedział zmiany, które otrzyma Eksplorator plików. Co prawda, nie zobaczymy ich jeszcze w May 2019 Update. Nowy Eksplorator plików zostanie dostarczony wraz z Windows 10 20H1, czyli kolejną dużą aktualizacją dla „dziesiątki”.

Windows 10 1903 jest już blisko i wiemy już, na jakich komputerach Microsoft zamierza blokować dostępność aktualizacji. Teraz dowiadujemy się, że zostanie odświeżony Eksplorator plików. Jednak jeszcze nie w May 2019 Update, a dopiero wraz z wydaniem uaktualnienia 20H1, które jest obecnie testowane przez członków niejawnego programu beta testów okienek.

Windows 10 20H1 w poglądowej wersji z numerkiem 18894 już zawiera nowy Eksplorator plików. To kompilacja, którą Microsoft udostępnił do testów wczoraj. Nowością są usprawnienia z zakresu wyszukiwania plików, które powiązane są z technologią Windows Search zaprezentowaną w trakcie konferencji BUILD 2019. W ten sposób użytkownicy okienek będą mogli nie tylko wyszukiwać zawartość na dyskach komputerów, ale również dane, które przechowywane są w dysku internetowym OneDrive. Gigant z Redmond precyzuje, że ta funkcja pojawi się u Insiderów w ciągu kilku najbliższych dni.

Eksplorator plików Windows 10 1903 20H1 May 2019 Update kiedy premiera Microsoft

Eksplorator plików z Windows 10 20H1 z historią wyszukiwania

Eksplorator plików w aktualizacji 20H1 oferuje także dostęp do historii wyszukiwanych plików. Będą one wyświetlane w postaci listy po kliknięciu w pole wyszukiwania. Widzicie to na załączonym wyżej zrzucie ekranowym. Nam na razie pozostaje czekać na informacje o dostępności Windows 10 1903. Majowa aktualizacja jest już pewnie blisko, ale ciągle nie znamy jej daty wydania.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z kwietnia

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij