Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 1903 będzie blokowany na wybranych komputerach. Microsoft wyjaśnia

Windows 10 1903, czyli majowa aktualizacja May 2019 Update, już wkrótce będzie dostępny dla wszystkich. Jednak może być tak, że z jakiegoś powodu nie będziecie mogli zainstalować systemu. Microsoft w wybranych przypadkach będzie go blokować. Okazuje się, że są znane scenariusze, gdzie Windows 10 1903 nie będzie mógł być zainstalowany.

Windows 10 1903 zbliża się wielkimi krokami. Ostatnio wspominaliśmy wam, że jednak problem z bloatware nie zniknie zupełnie. Teraz dowiadujemy się, że Microsoft zamierza blokować instalację May 2019 Update na wybranych komputerach. Gigant z Redmond opublikował informacje o scenariuszach, które uniemożliwią instalację aktualizacji.

Windows 10 znajdziesz w naszym sklepie.

Windows 10 1903 nie będzie można zainstalować na tych komputerach, które mają podłączone zewnętrzne urządzenia na USB i karty SD. Tutaj jednak rozwiązanie problemu jest banalnie proste. Na czas instalacji May 2019 Update trzeba po prostu odłączyć te urządzenia. Wtedy instalacja powinna przebiec bez problemów.

Windows 10 May 2019 Update RTM kiedy premiera Windows 10 1903 aktualizacja Windows Insider

Kolejnym problemem jest oprogramowanie zapobiegające oszustwom, które w Windows 10 1903 może wywoływać niebieskie ekrany śmierci. Microsoft wyjaśnia, że jednak dotyczy to przestarzałych wersji tego typu programów. Nie wiadomo jednak, jakie to dokładnie aplikacje. Ich listy nie ujawniono. Gigant z Redmond pracuje jednak z partnerami nad stosowną poprawką, ale nie wiadomo, czy będzie ona gotowa do premiery aktualizacji May 2019 Update.

Windows 10 1903 ma jeszcze jeden znany błąd

Microsoft wyjaśnia, że w trakcie instalacji Windows 10 1903 może dojść do błędu, który objawia się tworzeniem folderów. Są one puste, ale nie dochodzi do utraty żadnych danych. Microsoft dodaje, że w tym przypadku prowadzone są prace nad stosowną poprawką, która ma ten problem zażegnać. Premiera May 2019 Update odbędzie się później w tym miesiącu.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida

Windows 10 znajdziesz w naszym sklepie.

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij