Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 19H1 przyniesie wyczekiwaną zmianę dla Cortany i wyszukiwania

Windows 10 19H1 jest już w trakcie opracowywania i wiemy, że Microsoft planuje premierę tej aktualizacji na wiosnę. Ma ona wnieść zmiany, które obejmą wyszukiwanie i asystentkę Cortana. Gigant z Redmond planuje w Windows 10 19H1 rozdzielić te dwa elementy. To rozwiązanie, o które użytkownicy prosili już od dawna.

Windows 10 19H1 jest już w przygotowaniu. To już siódma duża aktualizacja dla „dziesiątki”, którą Insiderzy testują już od kilku miesięcy. To uaktualnienie ma przynieść zmiany obejmujące asystentkę Cortana i wyszukiwanie. Użytkownicy już od dawna oczekiwali rozdzielenia interfejsów obu funkcji. Wygląda na to, że ich prośby Microsoft w końcu wysłuchał.

Albatross, który słynie na Twitterze z dostarczania ciekawych informacji o okienkach, przekazał, że Windows 10 19H1 wprowadzi rozdzielenie pomiędzy wyżej wymienionymi funkcjami. Cortana ma przechodzić w coś, co nazwano płachtą konwersacji. To oznacza nic innego, jak osobne okienko dla asystentki. Wyszukiwanie nie będzie już z nią połączone. Poniżej możecie zobaczyć zrzuty ekranowe, które opublikował Albatross.

Windows 10 19H1 kiedy premiera aktualizacja Cortana wyszukiwanie Windows 10 19H1 kiedy premiera aktualizacja Cortana wyszukiwanie Windows 10 19H1 kiedy premiera aktualizacja Cortana wyszukiwanie

Microsoft nie potwierdza tych zmian z Windows 10 19H1

Microsoft na razie nic takiego nie potwierdza, co warto mieć na uwadze. Nie mamy więc 100% pewności, że Cortana i wyszukiwanie wraz z Windows 10 19H1 rzeczywiście zostaną rozdzielone. Jeśli tak się stanie, to wcześniej zmiany powinny pojawić się na komputerach Insiderów, którzy testują poglądowe wydania „dziesiątki”. Na to jednak musimy poczekać.

Windows 10 19H1 wprowadzi znacznie więcej zmian i nowości. Microsoft wprowadza je w kompilacjach udostępnianych Insiderom stopniowo. Ta aktualizacja powinna być gotowa wiosna 2019 roku. Prawdopodobnie zostanie udostępniona dla wszystkich w kwietniu.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z października

źródło: Twitter

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij