Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 19H1 może umożliwić dzwonienie z komputera

Windows 10 wciąż się zmienia i dosahe nowe funkcje. Już od dawna Microsoft chciał, by użytkownicy mogli korzystać z opcji wykonywania połączeń przez swój kompuer. Teraz, jak donosi Aggiornamenti Lumia, Windows 10 19H1 może wproadzić aplikację, która umożliwi takie połączenia. Szczegóły nie są jeszcze znane.

Windows 10 19H1 to nadchodząca, duża aktualizacja dla „dziesiątki”. Według raportu Aggiornamenti Lumia, następna aktualizacja funkcji systemu będzie zawierała nową aplikację systemową. Będzie ona przeznaczona do odbierania i wykonywania połączeń poprzez naszego laptopa czy komputer stacjonarny. Aplikacja jest podobna do Twój telefon, co pozwala również na wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych oraz interakcję ze zdjęciami z galerii.

Aplikacja nazywa się Windows.CallingShellApp. Aktualnie nie znajduje się ona w żadnych listach i wykazach, więc trudno stwierdzić, jak będzie działała. Insiderzy nie mają do niej dostępu. Dane uzyskane przez Aggiornamenti Lumia pokazują ciągi sugerujące, że będzie taka możliwość. Chodzi o odkładanie urządzenia, by przejść do połączenia na innym sprzęcie. Wzmianki mówią również o przenoszeniu połączeń na inny sprzęt, czy podłączeniu się do Wi-Fi, gdy nie ma takiego połączenia.

windows 10 19H1 kiedy premiera dzwonienie z komputera

Windows 10 19H1 dopiero wiosną

System wciąż nie ma tej zmiany. W Windows 10 w wersji 1511 firma Microsoft próbowała zintegrować program Skype z systemem operacyjnym w celu zaspokojenia wszystkich potrzeb komunikacyjnych za pomocą trzech oddzielnych aplikacji: Skype Video, Phone i Messaging. Zostały one zastąpione przez uniwersalną aplikację Skype, ale Messaging pozostaje i miał zintegrować SMS z funkcją o nazwie Messaging Anywhere. Ta funkcja została usunięta, a Messaging pozostaje w większości bezużyteczną aplikacją, która jest fabrycznie zainstalowana w systemie Windows 10.

Aktualnie nie wiadomo, kiedy Microsoft chce wprowadzić nową funkcję. Chwilowo znajduje się ona jedynie w formie wpisu do kodu źródłowego systemu. Możliwe, że wkrótce będziemy mogli dowiedzieć się na ten temat więcej. Premiery Windows 10 19H1 spodziewamy się dopiero wiosną przyszłego roku.

Zobacz również: Najlepsze nowe aplikacje na Androida

Źródło: Aggiornamenti Lumia

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij