Udostępnij
Tweetnij

Falcon Heavy SpaceX z pierwszą misją od 2019 roku

Falcon Heavy to wielka rakieta SpaceX, której ostatnia misja odbyła się w 2019 r. Teraz firma Elona Muska szykuje się do kolejnej od kilku lat. Będzie to misja USSF-44 realizowana dla SU Space Force. Rakieta Falcon Heavy wyniesie w kosmos satelitę o nazwie TETRA 1. Start został zaplanowany jeszcze na obecny miesiąc.

Falcon Heavy to wielka rakieta SpaceX, która do tej pory została wykorzystana tylko kilka razy. Ma ogromne możliwości z zakresu wynoszenia ładunków w kosmos. Teraz dowiadujemy się, że zostanie użyta kolejny raz. Tym razem będzie to misja o nazwie USSF-44, która początkowo miała odbyć się w drugiej połowie 2020 r. Jednak została przesunięta w czasie.

Falcon Heavy SpaceX kiedy drugi start misja Arabsat-6A kosmos

Misja USSF-44 ma na celu wynieść w kosmos satelitę o nazwie TETRA 1. Wiemy, że została ona zbudowana przez firmę Millennium Space Systems, które finansuje Boeing. Falcon Heavy pozwoli na jej dostarczenie na orbitę, a masa statku to około 3,7 t.

Falcon Heavy SpaceX wkrótce odbędzie więcej misji

Wiemy, że przed rakietą Falcon Heavy w najbliższych latach jest znacznie więcej misji. Została ona wybrana do kilku projektów przez NASA. Natomiast US Space Force po USSF-44 chcę ją użyć także w USSF-67, która ma odbyć się w styczniu. SpaceX będzie więc miało co robić.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla poczty Gmail

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij