Udostępnij
Tweetnij

Elon Musk i twórcy Westworld stworzyli film o rakiecie Falcon Heavy

Falcon Heavy odbył pierwszy lot w zeszłym miesiącu. Misja SpaceX zakończyła się sukcesem i rakieta wyniosła w kosmos czerwoną Teslę Roadster. Do niespodzianki doszło wczoraj na SXSW, gdzie pod koniec panelu poświęconego Westworld HBO pojawił się Elon Musk. Wtedy wyświetlono film poświęcony rakiecie, który stworzył Jonathan Nolan.

Falcon Heavy to aktualnie największa rakieta nośna. SpaceX wystrzeliło ją po raz pierwszy 6 lutego. Jak dobrze wiemy, spektakularna misja zakończyła się sukcesem i udało się wynieść w kosmos ładunek w postaci czerwonej Tesli Roadster należącej do Muska. Było to bardzo widowiskowe wydarzenie. Firma zdołała sprowadzić boczne boostery rakiety na przylądek Canaveral. O fiasku można mówić jedynie w przypadku głównego członu, który nie zdołał wylądować na barce. Mimo wszystko, możemy mówić o wielkim sukcesie.

Elon Musk w trakcie SXSW zgotował dla fanów niespodziankę. Szef SpaceX pojawił się wczoraj na panelu HBO, który poświęcono Westworld. Obok przyjaciół Jonathana Nolana i Lisy Joy. Wtedy zaprezentowano wideo promocyjne zatytułowane Falcon Heavy & Starman, które możecie obejrzeć poniżej.

Falcon Heavy jest głównym bohaterem powyższego filmu. Na niespełna dwuminutowym wideo możemy zobaczyć, jak największa rakieta nośna była przygotowywana do wystrzelenia w kosmos. Na filmie można również zobaczyć najciekawsze momenty całej misji, jak sam start rakiety, odłączenie jej bocznych boosterów, które potem wylądowały na specjalnych stanowiskach czy zwolnienie ładunku z kapsuły. Pokazano także, jak główny booster wpada do oceanu obok barki, na którą nie udało się go sprowadzić.

Elon Musk chce ponownie wystrzelić rakietę Falcon Heavy w czerwcu

Elon Musk wierzy, że kolejny lot rakiety Falcon Heavy odbędzie się w czerwcu tego roku. Wtedy SpaceX zrealizuje zlecenie na potrzeby amerykańskiego wojska. Masywny ładunek ma obejmować więcej niż dwa tuziny satelitów oraz specjalny statek. Na tym nie koniec, bo największa rakieta nośna ma szansę polecieć w tym roku trzeci raz. Przed końcem roku ma odbyć się misja, w trakcie której zostanie wystrzelony satelita komunikacyjny Arabsat-6A. Na szczegółowe informacje trzeba będzie jednak poczekać.

NASA z pewnością też będzie chciała skorzystać z możliwości, które oferuje Falcon Heavy. Pomimo tego, że Amerykańska Agencja Kosmiczna pracuje także nad wielką rakietą o nazwie SLS (Space Launch System). Niestety, prace nad nią cały czas ulegają opóźnieniu.

źródło: YouTube

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij