Udostępnij
Tweetnij

Oto Tesla Roadster, którą Elon Musk wystrzeli rakietą SpaceX na Marsa

Elon Musk już wcześniej ujawnił, że zamierza wystrzelić w kierunku planety Mars czerwone auto Tesla Roadster. Teraz opublikował kilka zdjęć na Instagramie, gdzie pokazał samochód przygotowywany do kosmicznej podróży. Znajdzie się on w ładunku rakiety Falcon Heavy od SpaceX, której pierwszy lot planowany jest na styczeń.

Elon Musk ma bzika na punkcie Czerwonej Planety. Wierzy, że Mars jest zdatny do skolonizowania. Zanim to jednak nastąpi, to upłynie trochę czasu. SpaceX przygotowuje rakietę Falcon Heavy, która ma pozwolić na takie podróże. W przyszłym miesiącu odbędzie się jej próbny lot. Co najciekawsze, ładunek będzie nietypowy, bo znajdzie się tam Tesla Roadster.

Tesla Roadster Elon Musk Mars SpaceX Falcon Heavy

Nowa Tesla Roadster jest autem, które zaprezentowano kilka tygodni temu. Jego rynkowy debiut przewidziano na 2020 rok. Tymczasem jeden z istniejących egzemplarzy starszego auta zostanie wystrzelony w kierunku Marsa. To Elon Musk ujawnił już wcześniej w serwisie Twitter, a teraz możemy obejrzeć ten samochód na zdjęciach z Instagramu.

Musk opublikował na Instagramie galerię zdjęć Roadstera, który jest przygotowywany do kosmicznej podróży. To auto w czerwonym kolorze, które można obejrzeć z kilku stron. W opisie zostawionym przez Muska czytamy, że w trakcie testowych lotów rakiet zazwyczaj używa się obciążenia w postaci betonowych lub stalowych bloków. To jest jednak nudne i dlatego postanowiono wykorzystać samochód Tesla Roadster. Pojazd będzie odgrywać Space Oddity.

Tesla Roadster Muska nie wyląduje na powierzchni planety Mars

SpaceX planuje pierwszy, testowy lot rakiety Falcon Heavy już w przyszłym miesiącu. To tam zostanie umieszczone auto Tesla Roadster, które poleci w kierunku Czerwonej Planety. Mars jest jednak objęty międzynarodowym prawem, które zakazuje umieszczenia na jego powierzchni rzeczy bez zezwolenia. Dlatego Tesla Roadster Muska nie trafi na powierzchnię planety. Ma pozostać w kosmosie na orbicie eliptycznej Marsa.

Falcon Heavy przygotowywany jest od lat. SpaceX wierzy jednak, że testowy lot planowany na styczeń w końcu się odbędzie. Pomimo tego, że był przekładany już wiele razy. Wydarzenie z pewnością będzie można oglądać na żywo w internecie i na pewno będzie na czym zawiesić oko.

źródło: Instagram

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij