Udostępnij
Tweetnij

SpaceX wyśle rakietą Falcon Heavy w kierunku Marsa Teslę Roadster

Elon Musk ujawnił na Twitterze nowe informacje o pierwszym planowanym locie rakiety Falcon Heavy, nad którą pracuje SpaceX. Zostanie ona wystrzelona w przyszłym miesiącu. Ładunek ma zostać dostarczony na orbitę planety Mars. Co ciekawe, ma zawierać także auto elektryczne Tesla Roadster, które zaprezentowano wcześniej w listopadzie.

Elon Musk ujawnił na Twitterze nowe informacje o pierwszym planowanym locie rakiety Falcon Heavy, nad którą pracuje SpaceX. Zostanie ona wystrzelona w przyszłym miesiącu. Ładunek ma zostać dostarczony na orbitę planety Mars. Co ciekawe, ma zawierać także auto elektryczne Tesla Roadster, które zaprezentowano w listopadzie.

SpaceX Falcon Heavy Tesla Roadster Mars

Elon Musk ma obsesję na punkcie planety Mars. Niestety, do jej skolonizowania jeszcze daleka droga. Szef Tesli przekazał na Twitterze nowe informacje odnośnie pierwszego lotu największej rakiety Falcon Heavy, którą przygotowuje również należące do niego SpaceX. Jej testowy lot już kilka razy przekładano, a teraz planowany jest na styczeń.

Falcon Heavy zostanie wystrzelony w przyszłym miesiącu (dokładna data startu nie jest jeszcze znana) z Centrum Kosmicznego imienia Johna F. Kennedy’ego. Z tego samego miejsca, gdzie rozpoczęła się misja Apollo 11. Siła ciągu ma być podwójna względem kolejnej największej rakiety po tej nowej od SpaceX.

Musk ujawnił także informacje o ładunku. Ten ma zawierać auto elektryczne Tesla Roadster w wiśniowym kolorze. Samochód ma odtwarzać Space Oddity. Docelowym miejscem lotu jest orbita Marsa.

Tesla Roadster

Tesla Roadster to auto, które nie jest na razie seryjnie produkowane. Firma pochwaliła się nim w zeszłym miesiącu. W trakcie tego samego wydarzenia, gdy pokazano ciężarówkę Semi. Pojazd będzie produkowany od 2020 roku. Wtedy ma trafić do sprzedaży, ale rezerwacje przyjmowane są już teraz. Samochód jest ciekawy i zrobił wrażenie na fanach motoryzacji. Do setki ma rozpędzać się w niespełna 2 sekundy, a jego zasięg wyniesie około tysiąca kilometrów. Maksymalna prędkość ma przekraczać 400 km/h. Cena, jak nietrudno się domyślić, niska nie jest i została ustalona na 200 tysięcy dolarów.

Elon Musk wierzy, że Mars można skolonizować

Mars jest planetą najbliższą Ziemi, gdzie istnieją jeszcze jako takie warunki, gdzie można by było chociaż polecieć. Musk chce jednak skolonizować Czerwoną Planetę. Pod koniec września przedstawił nawet uaktualnione plany związane z tym niebanalnym przedsięwzięciem. W ciągu najbliższych pięciu lat SpaceX ma wysłać na Marsa co najmniej dwie misje z ładunkiem dla pierwszych ludzi, którzy z czasem przybędą na powierzchnię planety.

Elon Musk swoje, a specjaliści mają inne zdane i twierdzą, że Mars nie nadaje się dla ludzi. Czerwona Planeta jest bardzo toksyczna i wystawiona na niebezpieczne promieniowanie. To sprawia, że próba kolonizacji nie wydaje się być dobrym pomysłem, a życie pod powierzchnią też mija się z celem. Co nie zmienia faktu, że człowiek kiedyś postawi nogę na Marsie, ale raczej nie powinien tam na dłużej pozostawać.

źródło: Twitter (2)

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij