Udostępnij
Tweetnij

Nintendo Switch 2 z Nvidia Ampere? Wycieka częściowa specyfikacja

Nintendo Switch 2 to konsola do gier, która może zadebiutować później w 2022 r. Do sieci wyciekła częściowa specyfikacja techniczna urządzenia. Ta ujawnia nam, że GPU może bazować na Nvidia Ampere. Poza tym w Nintendo Switch 2 spodziewajmy się układu SoC Orion, który prawdopodobnie będzie 8-nm chipem.

Nintendo Switch 2 to konsola do gier, która w plotkach pojawia się od dawna. Plotki mówią o tym, że premiera urządzenia ma szansę się odbyć w drugiej połowie 2022 r. Do sieci wyciekła częściowa specyfikacja techniczna. Ta obejmuje informacje o użytym układzie z GPU bazującym na Nvidia Ampere.

kiedy Nintendo Switch 2 cena specyfikacja techniczna Nvidia Ampere

Konsola Nintendo Switch 2 otrzyma SoC Orin składający się z 17 mld tranzystorów. Będzie on wytwarzany w 8-nm węźle i jego produkcją ma zająć się Samsung. W przypadku rdzeni CPU spodziewajmy się 64-bitowej architektury ARM Hercules (A72AE) i te będą komunikować się z pamięcią typu LPDDR4x. GPU to Nvidia Ampere prawdopodobnie z 2048 rdzeniami CUDA. Ma pojawić się wsparcie dla ray-tracingu i DLSS oraz AV1.

Kompletna specyfikacja techniczna Nintendo Switch 2 tajemnicą

Pełna specyfikacja techniczna Nintendo Switch 2 nie jest na razie znana. Jest na to trochę zbyt wcześnie. Najwięcej informacji poznaliśmy na temat układu SoC, który będzie odpowiadać za obliczenia w tej konsoli do gier. Z czasem powinniśmy zobaczyć więcej szczegółów.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla aplikacji Spotify

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij