Udostępnij
Tweetnij

Snapdragon 8 Gen 2 — Qualcomm umieści w nim wsparcie dla AV1

Snapdragon 8 Gen 2 to nowy procesor firmy Qualcomm, który zostanie pokazany pod koniec tego roku. Pierwsze smartfony dostaną go w 2023 r. Dowiadujemy się, że chip zapewni wsparcie dla kodeka AV1. Nowy SoC powstaje pod nazwą kodową SM8550. Qualcomm pewnie zaprezentuje układ Snapdragon 8 Gen 2 w grudniu.

Snapdragon 8 Gen 2 to procesor, który trafi do smartfonów w 2023 r. Qualcomm opracowuje nowy układ SoC pod nazwą SM8550 i jest to nowa platforma dla flagowców z systemem Android. W sieci pojawiły się nowe informacje o planach producenta i te związane są z obsługą AV1.

Kodek AV1 został opracowany przez konsorcjum Alliance for Open Media, które składa się m.in. z firm ARM, AMD, Microsoft czy Mozilla. Nie jest on jednak zbyt szeroko wykorzystywany i na razie został powszechnie wykorzystany w YouTubie czy Netfliksie. Z czasem pewnie to ulegnie zmianie.

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 rozpowszechni AV1

Jeśli Snapdragon 8 Gen 2 dostanie wsparcie dla kodeka AV1, to rozwiązanie powinno zostać bardziej rozpowszechnione. Domyślamy się, że takie kodowanie wideo pojawi się w kolejnych aplikacjach do strumieniowania filmów. Na szczegóły przyjdzie nam jednak poczekać. Qualcomm powinien zaprezentować nowy układ w trakcie tegorocznego Tech Summit, który pewnie odbędzie się pod koniec listopada lub w grudniu.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla poczty Gmail

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij