Udostępnij
Tweetnij

Elon Musk ujawnia nowe informacje o SuperHeavy dla Starshipa

SuperHeavy to booster dla statku Starship, nad którym pracuje SpaceX. Elon Musk ujawnił nowe szczegóły pierwszego stopnia, który pozwoli wykonywać loty w kosmos. Firma planuje początkowo umieścić w członie dziewięć silników Raptor. Docelowo SuperHeavy otrzyma ich więcej i będzie potężnym boosterem.

SuperHeavy to pierwszy człon dla statku kosmicznego Starship, który SpaceX testuje od jakiegoś czasu. Ostatnie próby zakończyły się w końcu sukcesem. Jednak do lotów w kosmos potrzebny jest ogromny booster. Stopień ten jeszcze nie był ani razu przetestowany. Możliwe jednak, że uda się go zobaczyć w trakcie lotu jeszcze w ciągu najbliższych miesięcy.

Elon Musk przekazał, że SuperHeavy dla statku Starship w pierwszej wersji otrzyma 9 silników Raptor. Docelowo booster będzie miał ich więcej. W testowym wariancie SpaceX chce ich umieścić aż 29, a na końcu 32 sztuki. Poniżej ciekawa wizualizacja, która prezentuje to zagęszczenie. Jeszcze niżej zdjęcie spodu rakiety, który przywieziono do centrum testów w Boca Chica.

booster SuperHeavy SpaceX Starship statek kosmiczny pierwszy stopień Elon Musk
foto: Twitter/@ErcXspace
booster SuperHeavy SpaceX Starship statek kosmiczny pierwszy stopień Elon Musk
foto: BocaChicaGal – NASASpaceFlight.com

SpaceX chce, aby SuperHeavy dla statku Starship miał ogromny ciąg

Elon Musk dodał, że zwiększono wymagania pierwszego stopnia. Ma on mieć łączny ciąg na poziomie aż 7,5 tys. ton. To naprawdę dużo, bo sam booster dla statku Starship ma wagę 5 tys. ton. Ciąg każdego z silników Raptor ma być zwiększony do 235 ton. Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na moment, aż będzie mieli okazję zobaczyć lot tej rakiety.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla Windows 10

źródło (2)

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij