Udostępnij
Tweetnij

Chrome na Androida dostaje narzędzie do zrzutów ekranowych i edytor w menu Udostępnij

Chrome na Androida doczekał się nowej funkcji w menu Udostępnij. To narzędzie do zrzutów ekranowych i specjalny edytor. Zobaczmy, co oferuje nowość.

Google Chrome na Androida otrzymał w zeszłym roku nowe menu Udostępnij. Teraz pojawia się tu kolejna nowość. Jest to narzędzie, które pozwala obrabiać zrzuty ekranowe. Specjalny edytor pozwoli na przeprowadzenie obróbki. Nowość pojawia się w ostatnim wydaniu z numerkiem 91.

Część użytkowników Google Chrome 91 na Androida widzi w menu Udostępnij nową opcję, którą nazwano Zrzut ekranu. Jej dotknięcie uruchamia edytor, gdzie następnie można nanieść zmiany. Jest możliwość przycinania, dodawanie tekstu czy rysowania. Obrazują to poniższe zrzuty ekranowe.

Google Chrome na Androida menu Udostępnij nowy edytor narzędzie zrzuty ekranowe
Google Chrome na Androida menu Udostępnij nowy edytor narzędzie zrzuty ekranowe

Nowy edytor zrzutów ekranowych w Chrome na Androida nie u wszystkich

Taka nowość raportowana jest przez użytkowników, ale nie widzą jej jeszcze wszystkie osoby korzystające z mobilnej przeglądarki internetowej Google na urządzenia z systemem Android. Można ją jednak włączyć na stronie z eksperymentami. Możliwe to jest po udaniu się flagi /#chrome-share-screenshot, której należy nadać atrybut Enabled. Następnie należy ponownie uruchomić aplikację w celu wprowadzenia zmian. Potem nowość powinna być widoczna.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora Messenger

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij