Udostępnij
Tweetnij

Starship od SpaceX może zostać wystrzelony wiosną

Starship to część dużej rakiety nośnej, nad którą pracuje SpaceX. Elon Musk pochwalił się na Twitterze, że pierwszy, testowy lot, choć raczej nie w kosmos, może odbyć się już wiosną. SpaceX będzie planowało wystrzelić statek Starship pierwszy raz do końca kwietnia. Oczywiście, będzie to testowa misja bezzałogowa.

Starship i Super Heavy to dwa człony dużej rakiety nośnej, którą wcześniej znaliśmy pod nazwą BFR. Z czasem SpaceX zdecydowało się na zmianę nazewnictwa. Teraz dowiadujemy się, czym pochwalił się na Twitterze Elon Musk, że pierwszy, próbny lot statku może odbyć się już wiosną 2019 roku. To oznacza, że prace nad nim muszą podążać w dobrym kierunku.

Elon Musk przekazał na Twitterze, że techniczna prezentacja statku Starship ma odbyć się do końca kwietnia przyszłego roku. Istnieje prawdopodobieństwo, że nastąpi to w marcu. Rakieta powstaje w placówce SpaceX w Teksasie. Prawdopodobnie wspomnianym testem będzie próbny lot. Jednak zapewne nie w kosmos.

Rakieta nośna SpaceX BFR Falcon 9 Block 5 Elon Musk kosmos Starship Super Heavy

SpaceX wyśle statek Starship w kosmos w późniejszym czasie

Elon Musk na razie nie ujawnił żadnych szczegółów, co w zasadzie nie powinno dziwić. Starship jednak za pierwszym razem jednak raczej nie poleci w kosmos. Spodziewajmy się lotu na pewną wysokość i to wszystko. Na bardziej spektakularne testy z użyciem członu Super Heavy, który umożliwi wynoszenie rakiety na większe odległości, trochę sobie poczekamy.

Starship w połączeniu z Super Heavy mają zapewnić możliwość transportu międzyplanetarnego. Jednak najpierw rakieta poleci w okolice naszego Księżyca. Taka misja planowana jest przez SpaceX na 2023 rok. Wiemy, że weźmie w niej udział japoński miliarder, który w dużym stopniu sfinalizował prace nad projektem.

Przeczytaj także: Facebook i Messenger – triki i sztuczki, które warto znać

źródło: Twitter

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij