Udostępnij
Tweetnij

Elon Musk: istnieje 70% szans, że przeniosę się na planetę Mars

Elon Musk, czyli założyciel SpaceX, w wywiadzie dla Axios przekazał, że istnieje 70% szans na to, że przeniesie się na planetę Mars. Dziś tam NASA będzie próbowała wylądować lądownikiem InSight, który ma dostarczyć nam nowych informacji. Elon Musk już od dawna myśli o podróżach na Marsa. Nikt jednak nie sądził, że zechce się tam przenieść na stałe.

Elon Musk to wizjoner, który robi co może, aby zacząć latać na planetę Mars. Jego SpaceX ma bardzo ambitne plany związane z tym przedsięwzięciem. Tworzy specjalne rakiety o nazwie Starship i Super Heavy, które mają umożliwić podróże na Czerwoną Planetę. Teraz szef Tesli ujawnił, że chce przenieść się na Marsa.

Elon Musk w trakcie wywiadu dla Axios przekazał, że istnieje 70% szans na to, że przeniesie się na planetę Mars. Dodał, że będzie to prawdopodobnie podróż w jedną stronę, a więc pewnie chciałby tam zostać do końca swojego życia. Mówił również, że ostatnio dokonano wielu przełomów. Niestety, specjaliści nie pozostawiają złudzeń. Ludzie nie mają czego szukać na Czerwonej Planecie.

Elon Musk SpaceX Mars kosmos

Mars nie jest zdatny do życia i Elon Musk o tym wie

Mars to planeta, która nie nadaje się do życia dla ludzi. Specjaliści nie raz to podkreślali i twierdzą, że za duże promieniowanie będzie wpływać na ludzki organizm zbyt niekorzystnie, aby myśleć o kolonizacji. Elon Musk zapewne o tym, ale wraz ze SpaceX i tak snuje plany kolonizacyjne. Dziś na Czerwonej planecie wyląduje lądownik InSight, który NASA wystrzeliła kilka miesięcy temu.

InSight ma dostarczyć nam wielu nowych informacji o Marsie. NASA będzie próbowała nim wylądować w godzinach popołudniowych naszego czasu. Szansa będzie tylko jedna. Operacja ma potrwać 6,5 minuty, gdzie nie może dojść do żadnego błędu.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z października

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij