Udostępnij
Tweetnij

Baldur’s Gate 3: CEO Larian twierdzi, że podjęto kreatywne ryzyka

Baldur’s Gate 3 jest już w przygotowaniu i CEO Larian, Swen Vincke w jednym z wywiadów postanowił uchylić nowe rąbki tajemnicy. Dowiadujemy się, że twórcy podejmowali kreatywne ryzyka. Było ich naprawdę dużo. Jednak szef Larian uważa, że przy takiej grze jak Baldur’s Gate 3, było to w zasadzie nieuniknione.

Baldur’s Gate 3 zostało oficjalnie zapowiedziane w czerwcu tego roku, gdy mieliśmy okazję zobaczyć pierwszy trailer. Przygotowaniem gry zajmuje się studio Larian. CEO firmy, Swen Vincke postanowił wyjaśnić, jak specjaliści podchodzili do próby przeniesienia zasad panujących w D&D do gry komputerowej. Nie było to prostym wyzwaniem.

Vincke dodał, że podejmowano wtedy kreatywne ryzyka, które były decyzjami, które nie zawsze były oczywiste. Czy zrobiono to dobrze, to będą musieli ocenić sami gracze w trakcie rozgrywki w Baldur’s Gate 3. Jednak konkretnych szczegółów nie podano. Wiadomo tylko tyle, że takich decyzji było naprawdę całe mnóstwo.

Baldur’s Gate 3 trafi na PC i Google Stadia

O Baldur’s Gate 3 wiadomo obecnie bardzo niewiele. Gra trafi zarówno na PC, jak i do Google Stadia. Jednak szczegóły rozgrywki ciągle są tajemnicą. Przed Larian jest niemałe wyzwanie, bo fani serii pamiętający oryginalne tytuły sprzed lat mają wobec nowej gry bardzo duże oczekiwania. Studio wie, że nie może ich zawieść.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło: Game Informer

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij