Udostępnij
Tweetnij

Facebook testuje nowe UI w menu. Nie wygląda to najlepiej

Facebook rozpoczął testy we własnej aplikacji, gdzie pojawia się nowe UI. Zmiany dotyczą interfejsu w menu, które usuwa się pod przyciskiem hamburgera. Jednak nie wyglądają na takie, których mogliby oczekiwać użytkownicy. Mało tego, bo wygląda to po prosu źle. Możliwe że, Facebook ostatecznie nie wprowadzi takich modyfikacji.

Facebook co jakiś czas prowadzi zamknięte testy różnych funkcji we własnej aplikacji. Nie inaczej jest teraz, gdzie u części użytkowników, ale jest ich podobno bardzo niewielu, pojawia się nowe UI. Zmodyfikowano wybrane elementy interfejsu, ale na pierwszy rzut oka trudno uznać te zmiany za pozytywne. Zresztą, rzućmy sobie na to okiem.

Poniżej widzicie, jak wygląda nowe UI w aplikacji Facebooka, a dokładniej menu, które pojawia się po dotknięciu przycisku hamburgera. To co widać na zrzucie ekranowym po lewej stronie, to aktualny widok. Nowy prezentują ten środkowy i po prawej stronie… Cóż, ciężko tu dostrzec jakąkolwiek zmianę na plus. Co prawda, same opcje może i są lepiej widoczne po umieszczeniu na kartach, ale całość nie wygląda dobrze.

Facebook nowe UI zmiany w interfejsie aplikacji Facebook nowe UI zmiany w interfejsie aplikacji

Nowe UI w aplikacji Facebook pojawia się w wersji 246.0.0.49.121

Z informacji przekazanych przez użytkowników wynika, że Facebook testuje te zmiany w aplikacji z numerkiem 246.0.0.49.121. Jednak samo posiadanie tej wersji nie gwarantuje, że nowe UI się pojawi. Tutaj dochodzi dodatkowy czynnik, jakim jest aktywacja po stronie serwerów firmy. Dopiero wtedy pojawia się odświeżony interfejs. Nie wiadomo, czy Facebook w ogóle zdecyduje się na wprowadzenie takich modyfikacji na stałe u wszystkich użytkowników i kiedy mogłoby to nastąpić. W drodze jest także dark mode.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij