Udostępnij
Tweetnij

iOS 16.1 beta 2 — co nowego? Wykaz nowości i zmiany

iOS 16.1 beta 2 to najnowsza aktualizacja poglądowa dla iPhone’ów. Co nowego tu znajdziemy? Apple wprowadziło w uaktualnieniu pewne nowości. W tym związane z głośnikami HomePod i technologią AirPlay 2. W iOS 16.1 beta 2 pojawiają się także inne zmiany. Zobaczmy sobie, jakie nowości tym razem przygotowało Apple.

iOS 16.1 beta 2 został udostępniony przez Apple do testów. Nowa aktualizacja poglądowego oprogramowania dla iPhone’ów wprowadza różne nowości i zmiany. Co nowego tu znajdziemy? Firma cały czas szlifuje to uaktualnienie. Zobaczmy sobie, co zmodyfikowano.

Aktualizacja iOS 16.1 beta 2 – nowości i zmiany / co nowego

iOS 16.1 beta 2 wprowadza nowości dla procentowego wskaźnika baterii. W tej aktualizacji Apple rozszerzyło jego dostępność o iPhone’y Xr, 12 Mini czy 13 Mini. W nowym uaktualnieniu nieco zmodyfikowano font. Poza tym jest on teraz wyświetlany na ekranie blokady w trakcie ładowania baterii telefonu. Nie ma tego jednak dla funkcji Always on Display ze smartfonów 14 Pro.

iOS 16.1 beta 2 nowości co nowego zmiany

Apple w iOS 16.1 beta 2 rozwiązało także jeden z bardzo irytujących błędów. Mowa o uciążliwych komunikatach w trakcie kopiowania i wklejania. Problem ten występuje także w stabilnym oprogramowaniu iPhone’ów. Wiemy, że firma planuje go rozwiązać w przyszłym tygodniu. Nastąpi to wraz z aktualizacją z numerkiem 16.0.2.

iOS 16.0.2 aktualizacja Apple iPhone

iOS 16.1 beta 2 wprowadza też poprawkę dla irytującego problemu w iPhone’ach 14 Pro. Mowa o drganiach głównej kamery po uruchomieniu pewnych aplikacji. Na liście są Instagram, Snapchat czy TikTok. Związane to jest z nową stabilizacją i bug ten również w końcu znika.

Wiemy też, że Apple w iOS 16.1 beta 2 usunęło błąd związany z gestem z użyciem trzech palców, co związane jest z jego rozpoznawaniem w pewnych aplikacjach i grach. W kodzie oprogramowania doszukano się także informacji nowej funkcji dla głośników HomePod oraz technologii AirPlay 2. Obecnie można je łączyć na stałe tylko w parę i większa liczba HomePodów umożliwia tylko tworzenie tymczasowych systemów multi-room. Firma pracuje nad tym, aby takie konfiguracje można było zapisywać.

Finalna wersja iOS 16.1 w październiku

Apple planuje udostępnić sfinalizowaną aktualizację iOS 16.1 dla iPhone’ów w przyszłym miesiącu. Nastąpi to w październiku i zbiegnie się to w czasie z premierą macOS Ventura dla Maców i uaktualnieniami watchOS 9 oraz tvOS i iPadOS z numerkami 16.1. Na razie trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla słuchawek AirPods Pro

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij