Udostępnij
Tweetnij

iOS 14 i widżety. Nie jest prawdą, że działają jak key logger

iOS 14 to aktualizacja, która dodała widżety. Pojawiła się teoria spiskowa, że działają jako key logger. To nieprawda i widżety nie kradną danych w iOS 14.

iOS 14 to duża aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów, która wprowadziła lawinę nowości. W międzyczasie pojawiło się uaktualnienie z numerkiem 14.0.1 i są prowadzone testy wersji 14.2. Pojawiła się też teoria spiskowa, że widżety mogą śledzić użytkownika i działać jak key logger. Naruszając tym samym prywatność.

Wspomniana teoria zakłada, że widżety z iOS 14 przechwytują wszystko, co użytkownik wpisuje na klawiaturze iPhone’a. Tak działa właśnie typowy key logger. Plotki nabrały wiralu, co widać na przykładzie postów umieszczanych na łamach mediów społecznościowych. Niestety, w rzeczywistości nie jest to prawdą.

aktualizacja iOS 14 widżety key logger

Widżety z iOS 14 nie działają jak key logger

Prawda jest taka, że widżety nie mogą uzyskiwać dostępu do klawiatury ekranowej iPhone’a z zainstalowanym iOS 14. Użytkownicy błędnie mylą to z alertami o naruszeniu haseł, które wyświetlają się w nowej aktualizacji, a do których mogło dojść jeszcze przed jej zainstalowaniem. Jest to jedna z nowych funkcji, którą wprowadziło Apple. Ma ona na celu ostrzegać przed wyciekami.

Widżety z systemu iOS 14 nie są nawet miniaplikacjami. Apple tak je zaprojektowało, aby były w stanie wyświetlać zawartość z poszczególnych aplikacji. Nie mają jednak dostępu do klawiatury czy wielu innych elementów oprogramowania, co warto mieć na uwadze. Tak więc w ten sposób prywatność nie jest naruszana.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki do komunikatora Messenger

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij