Udostępnij
Tweetnij

Apple pracuje nad nową aplikacją AR dla iOS 14

iOS 14 jest coraz bliżej i wiemy, że może pojawić się nowa aplikacja AR, nad którą pracuje Apple. W sieci pojawiły się zdjęcia, które prezentujące niestandardowe kody QR. Użytkownicy iPhone’ów z iOS 14 będą mogli w ten sposób je skanować i uruchamiać środowiska rozszerzonej rzeczywistości. Do WWDC 2020 już blisko.

IOS 14 to nowa aktualizacja dla iPhone’ów, którą Apple zaprezentuje na WWDC 2020. Przed nami premiera wersji z numerkiem 13.5. Tymczasem w przypadku nadchodzącego oprogramowania doszło znowu do przecieku. W przygotowaniu jest nowa aplikacja AR i to właśnie pewne zdjęcia prezentujące kody QR dostały się do sieci.

Nowa aplikacja AR z iOS 14, którą szykuje Apple, pozwoli skanować takie kody QR. Pozwala to na wchodzenie do środowisk w rozszerzonej rzeczywistości z poziomu iPhone’ów i mają też być widoczne w specjalnych okularach, nad którymi pracuje gigant. Ich zapowiedź nie odbędzie się jednak jeszcze w tym roku, bo plotki mówią o debiucie dopiero w przyszłym. Poniżej widać przykłady takich niestandardowych kodów.

iOS 14 nowa aplikacja AR plotki przecieki wycieki kiedy premiera iOS 14 nowa aplikacja AR plotki przecieki wycieki kiedy premiera

Nowa aplikacja AR z iOS 14 to część wewnętrznych prac

Na razie nie wiadomo tylko tyle, że taka aplikacja AR znajduje się w wewnętrznych buildach systemu iOS 14. Na razie nie jest jasnym, czy Apple planuje udostępnić ją publicznie. Na obecnym etapie prac może to być jeszcze zamknięty projekt i nie można wykluczyć, że premiera odbędzie się dopiero w momencie wprowadzenia na rynek wspomnianych okularów. O tym przekonamy się już może w trakcie keynote otwierającego WWDC 2020. To tam zobaczymy iOS 14 oraz inne nowe systemy operacyjne, które przygotowuje gigant.

Przeczytaj także: Najciekawsze funkcje słuchawek AirPods

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij