Udostępnij
Tweetnij

iOS 11.3 wprowadza pewne zmiany w emoji. Co zmieniło Apple?

iOS 11.3 został udostępniony w finalnej wersji na iPhone’y i iPady w zeszłym tygodniu. W tej aktualizacji Apple wprowadziło trochę nowości. Okazuje się również, że przy okazji zmodyfikowano wygląd wybranych emoji. Związane jest to z faktem, że w iOS 11.3 wprowadzono zupełnie cztery nowe Animoji i stąd potrzeba pewnych niewielkich zmian.

iOS 11.3 to większa aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów i iPadów, którą Apple udostępniło dla wszystkich w zeszły piątek. Jak dobrze wiemy, wśród nowości w tym systemie wprowadzono równie cztery nowe Animoji dla użytkowników iPhone’a X. Mowa o lwie, miśku, trupiej czaszce oraz smoku. To sprawiło, że trzeba było odpowiednio zmodyfikować wybrane emoji.

Emoji reprezentujące nowe Animoji już wcześniej znajdowały się w oprogramowaniu iPhone’ów i iPadów. Apple jednak doszło do wniosku, że w iOS 11.3 emotki zmieni tak, aby te bardziej przypominały wprowadzone Animoji. Tak też uczyniono i dlatego dokładnie te cztery emoji uległy modyfikacjom. Na poniższych grafikach zobaczycie, jak dokładnie się zmieniły.

Apple iOS 11.3 nowe Animoji Apple iOS 11.3 emoji Apple iOS 11.3 emoji Apple iOS 11.3 emoji Apple iOS 11.3 emoji

Oczywiście, to tylko kosmetyczne poprawki, które wprowadzono wraz z iOS 11.3. Na zupełnie nowe emoji poczekamy dłużej. Apple doda je zapewne dopiero wraz z iOS 12, którego premiery spodziewamy się we wrześniu, a zapowiedzi w czerwcu na WWDC 2018. Jeśli chcecie zobaczyć te zupełnie nowe, to znajdziecie je tutaj.

iOS 11.3 to nie tylko zmiany obejmujące emoji

iOS 11.3 to duża aktualizacja oprogramowania iGadżetów, gdzie wprowadzono naprawdę sporo nowości. Najważniejszą zdaje się być funkcja o nazwie Kondycja baterii (beta), która pozwala użytkownikom starszych iPhone’ów na sprawdzenie stanu akumulatora. Następnie można zdecydować, czy wyłączyć programowe zwolnienie. O ile takowe jest potrzebne.

Apple nie wprowadziło jednak do iOS 11.3 wszystkich nowych opcji, które początkowo planowano. W finalnej wersji aktualizacji wyparowało wsparcie dla AirPlay 2 czy wiadomości w iCloud. Nie pojawił się także ClassKit zaprezentowany w trakcie marcowej konferencji w Chicago. Wiemy jednak, że te rozwiązania są aktualne testowane w betach systemu z numerem 11.4, który dostępny jest dla deweloperów aplikacji od wczoraj. Jeśli jesteście zainteresowani wszystkimi zmianami w tej wersji, to znajdziecie je w tym artykule. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na finalną wersję tego systemu.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać u siebie

źródło: Emojipedia

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij