Udostępnij
Tweetnij

Kolejny błąd w iPhone’ach. Podatne smartfony Apple z iOS 11.3 i iOS 11.4 beta

iOS 11.3 i iOS 11.4 również zostały dotknięte błędem w iMessage. Podobnie jak w WhatsApp, pojawia się tam zestaw niewidocznych znaków, które powodują zamrożenie aplikacji. W przypadku urządzeń Apple sprawa jest jednak dużo poważniejsza. Aplikacja zawiesza się tak bardzo, że nie da się jej ponownie uruchomić na iPhone’ach.

iOS 11.3 i iOS 11.4 beta mają kolejny problem. Tym razem jednak znamy go z zupełnie innej strony – kłopoty zaczęły się od wiadomości krążącej w aplikacji WhatsApp. Teraz przeniesiona została do iMessage, ale tym razem powoduje na iPhone’ach znacznie większe problemy niż w przypadku aplikacji od Facebooka.

Specjalnie stworzony komunikat zawierający niewidoczne znaki Unicode powoduje, że aplikacja iMessage na iPhone’ach całkowicie się zawiesza. Nie uruchamia się mimo typowych obejść, takich jak przymusowe zamknięcie lub ponowne uruchomienie telefonu. Jeśli otrzymasz tę wiadomość, powinieneś unikać jej otwierania. Dotknięcie powiadomienia o wiadomości lub otwarcie rozmowy w wiadomościach spowoduje awarię aplikacji we wszystkich wersjach systemu operacyjnego Apple. Chodzi tu również o stabilną wersję iOS 11.3 i istniejących wersjach beta wersji iOS 11.4.

whatsapp błąd emoji

Nie tylko iOS 11.3 i 11.4. Błąd jest we wszystkich wersjach systemu

Wygląda na to, że niewidoczne znaki Unicode zwiększają wykorzystanie pamięci na urządzeniu odbierającym komunikat. Powoduje to awarie aplikacji iMessage. Błąd występuje również na komputerach Mac. Może też wpływać na inne urządzenia, takie jak Apple Watch. Tyczy się również innych aplikacji, takich jak wspomniany wcześniej WhatsApp.

Apple z pewnością wie już o problemie i pewnie już stara się łatać błędy. Do tej pory WhatsApp nie otrzymał jednak żadnego stosownego uaktualnienia. Nie wiadomo, kiedy dokładnie je otrzyma. Do tej pory zatem przy właśnie takich powiadomieniach, które zawierają wspomnianą wiadomość warto od razu ją usunąć. W ten sposób unikniecie problemu.

Zobacz również: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Tak go dodasz na własnym telefonie

Źródło: Softpedia

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij