Udostępnij
Tweetnij

Smartfony Google Pixel z Androidem 12 otrzymają bardzo ciekawy gest

Android 12 jest coraz bliżej. Wraz z aktualizacją smartfony Google Pixel powinny uzyskać bardzo użyteczny gest o nazwie Columbus. Jest to podwójne stuknięcie w tył obudowy, który znamy już z iPhone’ów. Wygląda na to, że podobne rozwiązanie Google szykuje z myślą o systemie Android 12.

Android 12 jest coraz bliżej, o czym świadczą pojawiające się informacje o nowych funkcjach. Wraz z tym oprogramowaniem na smartfonach Google Pixel ma szansę pojawić się nowy gest o nazwie Columbus. Prace nad nim prowadzono już wcześniej, ale finalnie taka opcja do platformy w zeszłym roku nie trafiła. W tym ma to szansę się zmienić.

Gest Columbus ma zapewnić na smartfonach Google Pixel funkcję, którą znamy już z iPhone’ów. Wraz z iOS 14 pojawiło się podwójne stuknięcie (i potrójne też) w tył obudowy, które odpowiada za wykonanie wybranej akcji. Android 12 ma wprowadzić kilka opcji do wyboru. Domyślnie w ten sposób ma być uruchamiany Asystent.

aktualizacja Android 12 Google Pixel gest Columbus podwójne stuknięcie w tył obudowy

Android 12 i gest Columbus dla Google Pixel z pięcioma opcjami

Serwis źródłowy utrzymuje, że Android 12 pozwoli użytkownikom Google Pixel poprzez gest Columbus wybrać jedną z pięciu akcji do wyboru. Poza Asystentem mają to być zrzut ekranowy, wstrzymywanie i wznawianie odtwarzania multimediów, otwieranie powiadomień lub widoku ostatnich aplikacji.

Google pracowało jeszcze nad gestem Columbus przed premierą Androida 11. Finalne aktualizacja do tego systemu jednak takiej opcji nie wprowadziła. Jej pojawienie się w tym roku wydaje się być jednak niemal pewne. Bety nowego OS-u spodziewamy się w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla Netfliksa

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij