Udostępnij
Tweetnij

iOS 14 wprowadza stuknięcie w tył. To bardzo ciekawa funkcja

iOS 14 już jest i wprowadza stuknięcie w tył. Tak można skonfigurować szybkie akcje na iPhone’ach. Stuknięcie w tył to jedna z ciekawszych nowości iOS 14.

iOS 14, zgodnie z zapowiedziami, Apple udostępniło dla wszystkich właściciele iPhone’ów wczoraj wieczorem. To aktualizacja, która wprowadza mnóstwo nowości. Jedną z ciekawszych opcji jest stuknięcie w tył. W ten sposób można przypisać dwie akcje, które zostaną wykonane po dwukrotnym lub trzykrotnym puknięciu palcem w obudowę.

Nowa funkcja z iOS 14 dostępna jest w akcji Ustawienia, Ogólne, Dostępność i Dotyk. Tu należy odnaleźć opcję Stuknięcie w tył. Następnie można wybrać czynność, która zostanie wykonana po dwukrotnym i trzykrotnym puknięciu obudowy iPhone’a. Wybór jest całkiem spory i co ważne, wspierane tu są także skróty.

ioS 14 nowości nowe funkcje triki stuknięcie w tył ioS 14 nowości nowe funkcje triki stuknięcie w tył iphone

Stuknięcie w tył z iOS 14 nie dla wszystkich iPhone’ów

Niestety, stuknięcie w tył nie jest dostępne dla wszystkich iPhone’ów, które otrzymały aktualizację do iOS 14. Apple ograniczyło dostępność do nowszych modeli. Rozwiązanie w iPhonie X i nowszych telefonach z logo nadgryzionego jabłka. Zresztą to nie jedyna z ukrytych funkcji, które wprowadza nowa aktualizacja. Jeszcze na etapie bety opisaliśmy dla was najciekawsze triki.

iOS 14 to duża aktualizacja oprogramowania, którą Apple udostępniło wczoraj wieczorem. Beta testerzy obecnie czekają na wydanie z numerkiem 14.1. To zapewne jest nieodległe i wkrótce powinno zostać wprowadzone. Ta wersja systemu zadebiutuje z nowymi iPhone’ami, których spodziewamy się w październiku.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla WhatsApp

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij