Udostępnij
Tweetnij

Android 12 dostanie nowy podzielony ekran. Aplikacje połączymy w pary

Android 12 ma wprowadzić przeprojektowany podzielony ekran. Google pozwoli łączyć aplikacje w pary. Zobaczmy, jak to ma działać w systemie Android 12.

Android 12 dostanie nowość z zakresu Nearby Share. Teraz dowiadujemy się, że Google wprowadzi także nowy podzielony ekran. Taka funkcja już jest dostępna w zielonym robocie, ale jej działanie pozostawia trochę do życzenia. Nowe rozwiązanie ma polegać na tym, że aplikacje połączymy w pary.

Google w systemie Android 12 przeprojektuje podzielony ekran. Będzie mu bliżej do tego, co znamy z pewnych nakładek innych producentów, jak chociażby od Samsunga czy Microsoftu. W ten sposób będzie można łatwiej uruchamiać dwie aplikacje na jednym ekranie. Wystarczy, że tylko złączymy ją w parę. Poniżej widzicie zrzuty ekranowe, które mają to obrazować. Nie ma jednak pewności, że będzie to wyglądało właśnie w taki sposób, ale na pewno podobnie.

Android 12 podzielony ekran aplikacje pary

Nowy podzielony ekran w systemie Android 12 to mus

Nie ukrywajmy, ale Google wprowadzając podzielony ekran do zielonego robota nie zrobiło tego zbyt idealnie. Sam proces uruchamiania aplikacje w taki sposób nie jest najwygodniejszy. Poza tym brakuje przygotowania pod kątem nowych form wyświetlaczy, jak chociażby tych składanych. Android 12 ma szansę to zmienić.

Przeczytaj także: 5 wskazówek do Netfliksa

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij