Udostępnij
Tweetnij

Google w Androidzie 12 wprowadzi ciekawą nowość dla Nearby Share

Android 12 w wersji beta zadebiutuje wkrótce. Google doda nowość w Nearby Share. Będzie można udostępniać hasła Wi-Fi. Android 12 wprowadzi też inne opcje.

Android 12 jeszcze w tym kwartale zostanie udostępniony we wczesnopoglądowej wersji. Wtedy Google ujawni pierwsze nowe funkcje. Tymczasem jedną z nich ma być nowość powiązana z Nearby Share, które potem przeniesiono poprzez Chrome do Windows. Dotyczy ona Wi-Fi i w ten sposób będzie można w szybki sposób udostępniać hasła do sieci bezprzewodowych.

Obecnie można to robić z użyciem kodów QR, co widać na załączonym niżej zrzucie ekranowym. Google pracuje jednak nad prostszą i wygodniejszą metodą. Tutaj właśnie zostanie wykorzystane Nearby Share. Obecnie prowadzone są prace nad tym rozwiązaniem. Domyślamy się, że będzie ono gotowe już dla systemu Android 12, którego finalna wersja pojawi się w drugiej połowie roku.

kiedy android 12 nowe funkcje nowości udostępnianie hasła Wi-Fi Nearby Share

Android 12 to nie tylko udostępnianie haseł poprzez Nearby Share

Możemy się domyślać, że Android 12 wprowadzi naprawdę sporo nowych funkcji. Wiemy, że jedną z nich ma być usypianie aplikacji pracujących w tle. Przełoży się to na mniejsze zużycie pamięci, a przy okazji powinno wpłynąć na czas pracy na baterii. Szczegóły powinniśmy poznać już wkrótce.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij