Udostępnij
Tweetnij

Nearby Share z Androida teraz także dla Windows. Dzięki Google Chrome

Nearby Share to rozwiązanie dla urządzeń z systemem Android, które pozwala na łatwe udostępnianie plików poprzez Bluetooth. Dzięki Google Chrome będzie można z niego korzystać również na komputerach z Windows. Możliwe to stało się za sprawą eksperymentalnej funkcji dodanej w popularnej przeglądarce internetowej.

Nearby Share to taki odpowiednik AirDropa na urządzenia z systemem Android. Google zaprojektowało to rozwiązanie z myślą o wieloplatformowym wykorzystaniu, czyli także na sprzętach pracujących pod kontrolą innego oprogramowania. Dzięki przeglądarce internetowej Chrome funkcja jest teraz dostępna także na komputerach z Windows. Jak to włączyć?

Google dodało do Chrone’a nową, eksperymentalną funkcję. Nearby Share można włączyć aktywując odpowiednią flagę (taką). Jej wartość należy ustawić na Enabled. Następnie należy ponownie uruchomić przeglądarkę internetową, co spowoduje wprowadzenie zmian. Oczywiście, w celu korzystania z funkcji należy dysponować komputerem z Bluetooth. Oba urządzenia muszą też znajdować się od w siebie w stosunkowo niewielkiej odległości.

Android Nearby Share w Windows z Google Chrome Android Nearby Share w Windows z Google Chrome

Nearby Share z Androida na razie w poglądowych wersjach Google Chrome

Nowa funkcja i flaga ją włączająca znajdują się na razie tylko w poglądowych wydaniach przeglądarki z kanałów Dev i Canary. Dopiero z czasem pojawią się w stabilnej wersji dla Windows i innych systemów operacyjnych, które wspiera aplikacja. Chcąc korzystać z rozwiązania już teraz należy wpisać na pasku adresu chrome://nearby. Stąd można zacząć przesyłać pliki.

Przeczytaj także: 8 wskazówek dla komunikatora Messenger

źródło: TechDows

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij