Udostępnij
Tweetnij

EMUI 10 i Android 10 dostępne dla Huawei P20 Pro i Mate 10 Pro (aktualizacja: w Polsce)

EMUI 10 i Android 10 w końcu dotarły na modele Huawei P20 Pro, P20 i Mate 10 Pro w Europie. Aktualizacja pojawia się już na pierwszych rynkach na Starym Kontynencie, w tym w Hiszpanii. Huawei na uaktualnienie do EMUI 10 dla tych smartfonów kazało czekać naprawdę długo. Jak to jednak mówią, lepiej późno niż wcale.

Aktualizacja: Jeden z naszych czytelników (dzięki Kuba za info!) poinformował nas, że Android 10 i EMUI 10 pojawiły się na Mate 10 Pro w Polsce. To oznacza, że uaktualnienia trafiają na modele z polskiej dystrybucji. Sprawdźcie też, jak to wygląda w przypadku Huawei P20 Pro i P20. Poniżej zrzut ekranowy.

aktualizacja Android 10 EMUI 10 dla Huawei Mate 10 Pro w Polsce Huawei P20 Pro opinie czy warto instalować
fot.: Kuba Kustalik

EMUI 10 i Android 10 dla smartfonów Huawei P20 Pro, P20 i Mate 10 Pro były kilka razy opóźniane. Co prawda, aktualizacja zaczęła się pojawiać na pierwszych rynkach poza Chinami już w kwietniu. Jednak ciągle nie w Europie. Do teraz, bo wspomniane wyżej modele zaczęły w końcu otrzymywać nowe uaktualnienie na Starym Kontynencie.

Android 10 z nakładką EMUI 10 dla Huawei P20 Pro i Mate 10 Pro pojawia się już w Europie. Aktualizacja jest udostępniana na terenie Hiszpanii. W przypadku pierwszego z wymienionych telefonów nowy firmware oznaczony jest ciągiem znaków 10.0.0.161. Waga uaktualnienia wdrażanego drogą OTA to około 4,5 GB, Natomiast dla drugiego oprogramowanie ma numer 10.0.0.159. Wkrótce software będzie do pobrania także na innych rynkach.

aktualizacja EMUI 10 Android 10 dl Huawei P20 Pro Mate 10 Pro w Europie opinie czy warto instalować

EMUI 10 i Android 10 dla Huawei P20 Pro i Mate 10 Pro wkrótce też w Polsce

W kraju ciągle czekamy, ale domyślamy się, że Huawei P20 Pro otrzyma uaktualnienie do systemu Android 10 z nakładką EMUI 10 jeszcze w tym miesiącu. Tym bardziej, że już wcześniej wspominano o dostępności w czerwcu. Niedługo po tym aktualizacja powinna być też dostępna dla Mate 10 Pro. Niestety, to już ostatnie tak duże, nowe wersje oprogramowania dla tych smartfonów.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij