Udostępnij
Tweetnij

EMUI 10 dostępne na Huawei Mate 20 Pro w Polsce

EMUI 10 Stable zaczyna pojawiać się na Huawei Mate 20 Pro z krajowej dystrybucji. Chińczycy długo kazali czekać na aktualizację do systemu Android 10 właścicielom tego modelu w Polsce. Choć część z nich uzyskała dostęp do oprogramowania wcześniej. Teraz Huawei Mate 20 Pro dostaje EMUI 10 w większej skali.

EMUI 10 Stable dla Huawei Mate 20 Pro w Europie zaczęło pojawiać się już kilka tygodni temu. Część osób uzyskała aktualizację do systemu Android 10 poprzez HiCare. Teraz wygląda na to, że uaktualnienie zaczyna być ogólnodostępne. Z pewnością warto udać się do odpowiedniej sekcji ustawień i sprawdzić dostępność nowego oprogramowania.

Aktualizacja EMUI 10 Stable z systemem Android 10 dla Huawei Mate 20 Pro dystrybuowana drogą OTA waży około 4,5 gigabajtów. Nie jest to więc mało, ale zważywszy, jak dużo zmian wprowadza to uaktualnienie, w tym nową platformę Google, to można to zrozumieć. Nowy firmware oznaczony jest ciągiem liczb 10.0.0.180. Poniżej widzicie zrzut ekranowy z informacją o dostępności nowego oprogramowania.

Aktualizacja EMUI 10 Stable Android 10 dla Huawei Mate 20 Pro w Polsce opinie czy warto instalować usługi Google

EMUI 10 Stable dla Huawei Mate 20 Pro zawiera usługi Google

Część z użytkowników zastanawia się nad tym, czy po instalacji EMUI 10 Stable znikną m usługi Google. Nie, tak się nie stanie. Pamiętajmy, że decyzja amerykańskiej administracji wobec Huawei wydana w maju dotyczy tylko nowych urządzeń wprowadzanych na rynek. W przypadku modelu Mate 20 Pro i innych nic się nie zmienia. Dlatego nie ma czego się obawiać. Warto dodać, że ostatnio firma ogłosiła, że EMUI 10 beta trafi na kolejne telefony.

Przeczytaj także: Asystent Google dostanie nowe funkcje

źródło: Twitter

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij