Udostępnij
Tweetnij

Huawei wkrótce zamknie możliwość aktualizacji do EMUI 10 poprzez HiCare

EMUI 10 Stable już zostało udostępnione na smartfony Huawei P30 oraz Mate 20. Aktualizację można przeprowadzić poprzez aplikację HiCare. Jednak taka opcja ma wkrótce zniknąć, o czym Huawei poinformowało w specjalnym komunikacie. To oznacza, że EMUI 10 Stable powinno być udostępniane na szeroką skalę.

EMUI 10 Stable z systemem Android 10 zostało już udostępnione na modele P30 oraz Mate 20 z globalnej dystrybucji. Aktualizacja pojawiła się także w Europie i Chińczycy sukcesywnie zwiększają jej dostępność na kolejne modele. Także w wersji beta. W tym tygodniu poinformowano, że możliwość instalacji poprzez HiCare niedługo zniknie.

Huawei przestanie udostępniać EMUI 10 Stable poprzez HiCare

W komunikacie udostępnionym przez Huawei w tym tygodniu czytamy, że dystrybucja EMUI 10 Stable poprzez HICare zostanie zamknięta. Nie podano dokładnego terminu. Wiemy tylko, że ma to nastąpić wkrótce. Firma dodaje, że chętni użytkownicy powinni wykonać proces jak najszybciej. Co to oznacza?

aktualizacja EMUI 10 Stable Android 10 dla Huawei P30 Pro Mate 20 Pro jak zainstalować poprzez HiCare

Wygląda na to, że Huawei przymiera się na szersze udostępnianie EMUI 10 Stable z systemem Android 10 na globalnych rynkach. Opcja poprzez HiCare dawała wcześniejszy dostęp do aktualizacji, ale w rzeczywistości wiele osób o takim sposobie nigdy nie słyszało. Teraz oprogramowanie powinno być szerzej udostępniane i jeśli wasz egzemplarz Huawei P30 czy Mate 20 jeszcze nie ma aktualizacji, to wkrótce to powinno ulec zmianie. Będzie ona dystrybuowana na szeroką skalę poprzez automatyczne uaktualnienia. Finalne wydanie EMUI 10 powinno też trafiać na kolejne modele telefonów, w tym te ze średniej półki cenowej. W przyszłym kwartale powinniśmy także poznać informacje o aktualizacji z numerkiem 10.1. Debiut odbędzie się pewnie wraz z modelami P40.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: opracowanie własne

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij