Udostępnij
Tweetnij

EMUI 10 Stable trafia na Huawei P30 (Pro również) (aktualizacja: także w Europie)

EMUI 10 Stable w końcu trafia na smartfony Huawei P30 Pro i P30. Na razie aktualizacja udostępniana jest w Chinach. Domyślamy się jednak, że Huawei niedługo zacznie ją wdrażać również na telefony pochodzące z globalnej dystrybucji. EMUI 10 bazuje na systemie Android 10 i wprowadza naprawdę niemało nowości.

Aktualizacja: EMUI 10 Stable zaczyna pojawiać się także na smartfonach Huawei P30 Pro z europejskiej dystrybucji. O dostępności poinformowali m.in. użytkownicy z Norwegii. Na poniższym zrzucie ekranowym widać, że update waży niespełna 4,5 GB. Nowy firmware z systemem Android 10 oznaczony jest ciągiem znaków 10.0.0.168.

EMUI 10 Stable aktualizacja dla Huawei P30 Pro dostępna kiedy w Polsce Europie

EMUI 10 Stable jest już udostępniane i trafia na smartfony Huawei P30 Pro oraz P30. Aktualizacja zaczęła pojawiać się w Chinach, gdzie zresztą w pierwszej kolejności ruszył program pilotażowy nowej nakładki bazującej na systemie Android 10. Zobaczmy, ile waży uaktualnienie, które do lekkich nie należy.

EMUI 10 Stable dla Huawei P30 Pro waży aż 5 GB. Biorąc pod uwagę, że to duża aktualizacja oprogramowania, to nie ma co się dziwić. Sytuacja wygląda inaczej na tych telefonach, które miały wcześniej zainstalowaną poglądową wersję systemu. Tutaj uaktualnienie dystrybuowane drogą OTA ma mniej niż 1 GB. Widać to na poniższych zrzutach ekranowych. Stabilnym wydaniem jest wersja oznaczona numerkiem 10.0.0.166.

EMUI 10 Stable aktualizacja dla Huawei P30 Pro dostępna EMUI 10 Stable aktualizacja dla Huawei P30 Pro dostępna

EMUI 10 Stable także dla Huawei P30 (Pro) spoza Chin

Oczywiście, w niedługim czasie aktualizacja do EMUI 10 Stable będzie udostępniana na telefony pochodzące spoza Chin. Huawei P30 (Pro też) były pierwszymi dwoma modelami, dla których zapowiedziano nowe uaktualnienie. Z czasem zostanie ono udostępnione także na smartfony z międzynarodowej dystrybucji, w tym z Europy. Android 10 z nową nakładką ma trafić na więcej modeli firmy. Wykaz jest całkiem spory i możecie zapoznać się z nim na tej stronie. Teraz nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na dostępność oprogramowania na Starym Kontynencie.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło: Huaweicentral

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij