Udostępnij
Tweetnij

Aktualizacja Chrome 79 i WebView powoduje problemy z aplikacjami

Chrome 79 został udostępniony w tym tygodniu. Wygląda jednak na to, że nowa przeglądarka powoduje pewne problemy, które obejmują inne aplikacje. Aktualizacja Chrome’a i WebView sprawiły, że dochodzi do utraty danych. Takie aplikacje po uruchomieniu zachowują się, jakby były dopiero świeżo zainstalowane.

Aktualizacja Chrome 79 została udostępniona w tym tygodniu. Nowa przeglądarka Google wprowadziła pewne nowości. Jednak przy okazji pojawiły się także problemy, które powiązane są z komponentem WebView. Wybrane aplikacje na Androida mogły w ten sposób utracić dane.

WebView to składnik Androida, który obsługiwany jest przez Chrome’a. W ten sposób aplikacje dla systemu Google’a są w stanie wyświetlać treści internetowe. Podobnie jak inne komponenty, tak i ten jest aktualizowany. Po to, aby była pewność, że urządzenie ma jego aktualną wersją. Niestety, najnowsze uaktualnienie coś popsuło.

Aktualizacja Chrome 79 i WebView sprawia, że aplikacje utraciły dane

W przypadku wybranych aplikacji doszło do utraty danych. To oznacza, że po pierwszym uruchomieniu zachowują się one tak, jakby dopiero co zostały świeżo zainstalowane. To oznacza, że problemy objawiają się wylogowywaniem czy zniknięciem wcześniejszych danych.

Google zareagowało na problemy i w sobotę aktualizacja Chrome 79 oraz WebView została wstrzymana. Po tym, jak została udostępniona na 50% urządzeń. Obecnie trwają prace nad usunięciem błędów i przywróceniem wszystkiego do normalnego działania. Poprawka ma być gotowa najpóźniej w ciągu 5-7 dni. Prawdopodobnie nie miało to większego wpływu na dużą ilość aplikacji na Androida, ale jeśli spotkaliście się w jakimś programie z taką sytuacją, to teraz wiecie, skąd to wynika.

Przeczytaj także: Google Play dostaje nowe, praktyczne opcje w ustawieniach

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij