Dział: Aplikacje na tablety

Mapy google

Gigant z Mountain View chce, byśmy byli bardziej bezpieczni, dlatego wprowadza kolejne zmiany do swojej wyszukiwarki, jak również do aplikacji Mapy Google. Od teraz w naszych wynikach wyszukiwania oraz na danym terenie w aplikacji Mapy Google będą pojawiać się alarmy odnośnie zagrożenia na danym terenie.

Facebook

Facebook doczekał się kolejnej nowości. Jest ona bardzo drobna, ale przydatna podczas przeglądania newsfeeda, Od teraz nie musimy opuszczać strony, by móc przybliżyć dane zdjęcie i zobaczyć, co dokładnie się na nim znajduje. Możemy to zrobić z poziomu newsfeeda. Facebook już wprowadza zmiany, ale nie u wszystkich są jeszcze widoczne.

Mapy google

Mapy Google 9.58 w wersji beta wprowadzają niewiele zmian, jednak pojawiło się kilka modyfikacji w kodzie źródłowym. Mogą one mówić o tym, co czeka Mapy Google w przyszłości. Na liście ewentualnych zmian są między innymi możliwość dodawania wideo do miejsc, a także zadawania pytań odnośnie lokalu.

emoji android o

Emojipedia donosi, że wraz z systemem Android 8.0 zostanie dodana biblioteka dla deweloperów, dzięki której będą oni mogli dodawać nowe wersje emoji i dodatkowe obrazki do swoich aplikacji. Oznacza to, że takie emoji wysłane do innego użytkownika będzie się wyświetlało niezależnie od tego czy korzysta on z nowej czy starszej wersji systemu Android.

Mapy Google

Mapy Google doczekały się kolejnej użytecznej funkcji, którą dostrzegli użytkownicy serwisu Reddit. Tym razem jest to nowa opcja, która pojawiła się na Twojej osi czasu. To tryb jazdy na nartach, który dołącza do dostępnych wcześniej opcji związanych z poruszaniem się w Mapach Google’a. Nowa funkcja jest już widoczna.

google motion stills

Ruchome Zdjęcia (Motion Stills) od Google’a pojawiły się na urządzeniach mobilnych z iOS w minionym roku. Miały za zadanie generowanie plików GIF z filmów, które tworzone były w ramach Live Photos. W końcu Google udostępniło Ruchome Zdjęcia również na urządzeniach z Androidem. Aplikację można pobierać za darmo.

Tidal doczekał się kolejnych zmian. Tym razem aplikacja wygląda bardziej jak konkurencyjne Apple Music czy Spotify. W aplikacji Tidal pojawił się odświeżony interfejs użytkownika, nowe menu i nowe sekcje, które przywodzą na myśl wspomnianych konkurentów. Ale czy nowości pomogą w pobiciu Spotify i Apple Music?