Dział: Aplikacje na tablety

youtube_p

Aplikacja YouTube wkrótce doczeka się udoskonalonego systemu dla komentarzy. Google już testuje nowości w aplikacji na urządzenia z systemem Android, ale zmiany widzą na razie nieliczni.

Spotify

Jeśli używacie Spotify, to zapewne już przyzwyczailiście się do menu z opcjami, które wysuwa się z lewej strony ekranu, prawda? To menu ma zniknąć i zostanie zastąpione kontrolkami w dolnej części ekranu aplikacji.

The new Google Maps app

Mapy Google doczekały się kolejnej aktualizacji, która spowodowała, że oglądane lokacje są jeszcze bardziej przejrzyste. Wprowadzono także obszary zainteresowań.

Google spam

Google wprowadza nową opcję na smartfonach Nexus oraz Android One, która ochroni użytkowników przed niechcianymi połączeniami.

Opera mini logo

Opera Mini na Androida doczekała się bardzo użytecznej funkcji, która pozwala na zapisywanie wideo w pamięci urządzenia czy na karcie microSD.

Mapy Google

Tryb tylko Wi-Fi w aplikacji Mapy Google jest jedną z najbardziej wyczekiwanych funkcji po wprowadzeniu nawigacji czy map dostępnych w trybie offline. Jakiś czas temu wspominaliśmy wam, że w kodzie Map Google dostrzeżono taką funkcję, a teraz firma z Mountain View zaczęła ją włączać użytkownikom aplikacji na Androida. Niestety, nie wszyscy jeszcze widzą nowy tryb, ale to wkrótce powinno ulec zmianie.

Office na Androida

Zgodnie z zapowiedziami, pakiet Microsoft Office na Androida doczekał się dużej aktualizacji, którą w ostatnich tygodniach testowali uczestnicy programu Office Insider. Uaktualnione wersje poszczególnych składników wnoszą liczne udoskonalenia i nowe funkcje. Wśród nich w końcu pojawia się wsparcie dla dokumentów, które można zapisywać na karcie microSD czy sekcja Aplikacje pakietu Office, która daje wygodny dostęp do pozostałych aplikacji Office’a i nie tylko.