Dział: Aplikacje na tablety

zdjęcia Google

Zdjęcia Google doczekały się kolejnej aktualizacji. Wersja 2.7 wprowadza małe poprawki do szuflady nawigacji, a także ciekawego easter egga, który wyraża miłość dla aplikacji. Kod źródłowy wprowadzony z aktualizacją zdradza także, że niedługo w aplikacji może napotkamy możliwość zmiany daty i godziny pod fotografią.

Nie tak dawno Google testowało nową funkcję w swojej wyszukiwarce. Dzięki niej, kiedy mamy słabe połączenie i nie możemy wyszukać pewnych fraz w sieci, wyszukiwarka pozwalała na zapisanie frazy w pamięci i znalezienie jej, kiedy ponownie nawiąże połączenie. Użytkownik dostaje wtedy stosowne powiadomienie. Funkcja nie ma wpływać na szybkie wyczerpanie baterii.

Samsung Galaxy S7 edge Black Pearl

W Sklepie Play można już znaleźć Samsung Email. Koreańska firma zdecydowała się na przeniesienie aplikacji do oficjalnego sklepu Google ze względu na możliwość aktualizowania jej poza uaktualnieniami systemowymi, co jest dużo wygodniejsze. Aplikacja dostępna jest całkowicie za darmo.

Mapy Google w wersji 9.44 aktualnie dostępnej w ramach testów pokazują wybranym użytkownikom nową, testowaną jeszcze opcję, w ramach której aplikacja informuje użytkownika o warunkach parkowania w miejscu docelowym. Nie wiadomo, czy funkcja trafi do ostatecznej wersji aplikacji.

Google wprowadziło nową funkcję do swojej przeglądarki internetowej dostępnej na urządzeniach mobilnych z Androidem. Jest nią możliwość dostosowania wyników wyszukiwania do danego regionu. Wersja 6.11 wniosła również wiele nowości w kodzie, które mogą wskazywać na dodatkowe funkcje i poprawki.

YouTube na smartfony

YouTube 12.01 to pierwsza odsłona popularnej aplikacji na urządzenia z systemem Android z numeracji z „12” na początku. I pewnie oczekujecie wielu nowości i zmian, prawda? Cóż, YouTube 12.01 w rzeczywistości rozwiązuje tylko jeden problem, ale w kodzie aplikacji, który został prześwietlony przez redakcję serwisu Android Police, doszukano się wielu wzmianek o planowanych funkcjach.

Mapy Google

Mapy Google doczekały się lepszej integracji z usługami przejazdów. W Polsce funkcja dostępna jest tylko w kilku miastach i dotyczy przejazdów z MyTaxi oraz Uber, gdzie odświeżono widok. W ten sposób można uzyskać podgląd na żywo do lokalizacji pojazdów Ubera i nawet zamówić przejazd. Funkcja jest już wdrażana w aplikacji Mapy Google.