Dział: Aplikacje na tablety

Google Assistant

Google Assistant jest już dostępny na smartfonach z Androidem, ale wiemy, że gigant z Mountain View planuje wprowadzić go także do systemu Chrome OS. Zdaje się, że przygotowania związane z taką funkcją ujawnia kod źródłowy aplikacji Google 7.3 beta na urządzenia z Androidem, którą prześwietliła redakcja Android Police.

ING Bank Śląski Mastercard w telefonie płatności smartfonem HCE Android Pay

Firma PayPal poinformowała, że już teraz można będzie powiązać usługę z Android Pay. Wystarczy pobrać aplikację PayPal i wykonać kilka bardzo prostych kroków, by to zrobić. Problem w tym, że usługa nie jest dostępna dla użytkowników Android Pay w Polsce. Mogą z niej aktualnie skorzystać jedynie użytkownicy w Stanach Zjednoczonych.

facebook live

Facebook Live, czyli funkcja umożliwiająca transmisję na żywo, doczeka się dwóch nowych funkcji. Pierwsza z nich pozwala na czat na żywo z przyjaciółmi odnośnie danego tematu. Druga natomiast będzie umożliwiała zaproszenie innego użytkownika do transmisji na żywo. Live With będzie dostępne jedynie w aplikacji Facebook w wersji na iOS.

Telefon Google 9.0 Android O

Telefon Google 10.0 to najnowsza wersja aplikacji firmy z Mountain View, która już jest wdrażana poprzez Sklep Play na urządzenia z systemem Android. Uaktualniona aplikacja wnosi nową funkcję pozwalającą na wysyłanie wiadomości w przypadku nieudanego nawiązania połączenia. Poza tym kod Telefonu Google’a 10.0 ujawnia planowane nowości.

YouTube TV iOS AirPlay

Google uaktualniło aplikację YouTube TV na urządzenia z iOS. W nowej wersji dodano wsparcie dla technologii AirPlay na Apple TV, gdzie w ten sposób można przesyłać obraz i dźwięk z iPhone’a na telewizor. Niestety, dostępność YouTube TV na razie jest bardzo ograniczona i w Polsce z tego rozwiązania i tak nie skorzystamy.

Google Chrome Android O

Android O wprowadza nową funkcję o nazwie adaptacyjne ikonki. Wraz z nową wersją systemu Developer Preview 2 z możliwości tego rozwiązania zaczęła korzystać przeglądarka Google Chrome. Ikonki dla skrótów do stron dodawane na ekranie domowym mają teraz inną postać niż w starszych wersjach systemu Android.

Facebook Messenger

Facebook Messenger w najbliższej przyszłości doczeka się nowego wyglądu. Zmieni się przede wszystkim interfejs użytkownika, który ma być bardziej przejrzysty i wygodny w użyciu dla użytkowników. Warto wspomnieć, że nowy wygląd aplikacji Facebook Messenger był testowany od jakiegoś czasu w wersji na smartfony z Androidem.