Udostępnij
Tweetnij

Tablety z Windows 8.1 i 16GB pamięci (z czego 12GB dla użytkownika) w drodze

Microsoft proponuje partnerom OEM nowe rozwiązanie, które pozwoli uruchamiać Windows bezpośrednio z obrazu systemu. W ten sposób partycja z okienkami zajmie jedynie 4 GB pamięci!

Windows 8.1 Update

Microsoft proponuje partnerom OEM nowe rozwiązanie, które pozwoli uruchamiać Windows bezpośrednio z obrazu systemu. W ten sposób partycja z okienkami zajmie jedynie 4 GB pamięci!

Przeczytaj koniecznie >> Kupujemy tablet. Z Wi-Fi czy 3G

Gdybyś miał wybrać tylko jedno akcesorium dla tabletu, to co by to było?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Do niedawna Microsoft nie umożliwiał partnerom OEM tworzenia tabletów z mniej niż 32 GB pamięci na dane. Z prostej przyczyny. Niemal połowę tej powierzchni zajmuje system operacyjny wraz z partycją recovery. Tymczasem wraz z Windows 8.1 Update wymagania uległy zmianie i zostały obniżone do 16 GB pamięci na dane i 1 GB pamięci RAM.

Zapewne zastanawiacie się nad tym, jaki sens ma tablet z Windows i tylko 16 GB pamięci na dane, jak dla użytkownika pozostanie jej zaledwie około 7 GB? Okazuje się, że Microsoft i nad tym pomyślał i okazuje się, że takie tablety będą oferować użytkownikowi aż 12 GB do wykorzystania! Jak to możliwe? Za sprawą rozruchu znanego pod nazwą Windows Image Boot (lub WIMBoot). Umożliwia on uruchomienie środowiska pracy ze skompresowanego obrazu z okienkami – bez potrzeby jego rozpakowania. Taki obraz zajmuje tylko około 4 GB pamięci. Co ciekawe, system uruchamiany w ten sposób nie traci na wydajności, a użytkownik po wejściu na partycję z obrazem i tak widzi wszystkie pliki odrębnie.

Jest to z pewnością ciekawe rozwiązanie, które wkrótce pozwoli na wprowadzenie do sprzedaży naprawdę tanich tabletów z Windows 8.1.

Źródło: Neowin

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij