Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 1903 miał kandydata do wersji RTM, ale Microsoft go wycofał

Windows 10 1903 to nadchodząca aktualizacja, którą Microsoft powinien udostępnić w kwietniu. Firma miała już build, który był kandydatem do wersji RTM, czyli finalnej. To kompilacja z numerkiem 18362. Niestety, po zwolnieniu systemu w wolnym pierścieniu aktualizacji programu Windows Insider zaczęły występować problemy.

Windows 10 1903 jest już coraz bliżej. Microsoft udostępnił ostatnio w szybkim pierścieniu aktualizacji niejawnego programu beta testów kompilację z numerkiem 18362. Jest więc to kandydat do wersji RTM, czyli finalnej odsłony kwietniowego uaktualnienia. Niestety, nie obyło się bez problemów i dlatego system został po prostu wycofany.

Użytkownicy w szybkim pierścieniu aktualizacji napotkali problemy, które powodowały problemy z instalacją. Kandydat do Windows 10 1903 RTM okazał się być psotliwy. W trakcie instalacji dochodziło do problemów, które skutkowały wyświetleniem komunikatu z błędem oznaczonym ciągiem znaków 0x80242016. Na szczęście, udało się szybko ustalić, czym to jest spowodowane.

Dona Sarkar, szefowa niejawnego programu testów okienek, przekazała, że kandydat do Windows 10 1903 RTM powoduje problemy z instalacją przez uaktualnienie KB4494123. Obecnie Microsoft prowadzi prace, które mają na celu usunięcie błędów. Niedługo dostępność buildu 18362 ma być wznowiona.

Windows 10 1903 RTM jest już bardzo blisko

Microsoft finalizuje prace nad Windows 10 1903 RTM. Nawet jeśli ostatecznym buildem nie zostanie kompilacja z numerem 18362, to i tak prace zmierzają ku końcowi. W przyszłym miesiącu wiosenna aktualizacja powinna zostać udostępniona dla wszystkich. Oczywiście, początkowo system będzie udostępniany etapami, ale chętni użytkownicy zawsze będą mogli zainstalować go ręcznie.

Przeczytaj także: Messenger – triki i sztuczki, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij