Udostępnij
Tweetnij

Koniec wsparcia dla Windows 7. Microsoft wkrótce zacznie wyświetlać powiadomienia

Windows 7 to stary system operacyjny, który Microsoft wkrótce uśmierci. Koniec wsparcia dla tego OS-u planowany jest na styczeń 2020 roku. To oznacza, że Windows 7 wkrótce zostanie wyświetlać powiadomienia o kończącym się wsparciu technicznymi.

Windows 7 to system, który debiutował dekadę temu. Microsoft chce wkrótce uśmiercić ten OS. Wiemy, że wsparcie techniczne dla tej wersji okienek zostanie zakończone dokładnie 14 stycznia 2020 roku. Tego dnia zostaną udostępnione ostatnie aktualizacje, także związane z zabezpieczeniami. Kolejne będą udostępniane, ale już odpłatnie.

Microsoft uruchomił stronę poświęconą informacjom o Windows 7, a dokładniej kończącym się wsparciu. Dowiadujemy się, że leciwe okienka wkrótce zaczną wyświetlać powiadomienia o nadchodzącym końcu systemu. Ma to nastąpić już od przeszłego miesiąca. Co prawda, gigant z Redmond nie będzie nagabywać tu od razu użytkowników do przejścia na Windows 10, ale o to właśnie chodzi.

Windows 7 koniec wsparcia techniczne kiedy powiadomienia o Windows 10 Microsoft

Microsoft cały czas nie osiągnął miliarda instalacji Windows 10, choć początkowo sądzono, że potrwa to od dwóch do trzech lat od premiery „dziesiątki”. Niestety, upłynęło już więcej czasu, a nowe okienka zadomowiły się na 800 mln urządzeń. Koniec wsparcia dla Windows 7 powinien sprawić, że liczba instalacji zacznie rosnąć szybciej.

Koniec wsparcia dla Windows 7 może być bolesny 

Windows 7 to wbrew pozorom bardzo popularny system operacyjny. Ma duży udział na rynku i większy ma tylko Windows 10. Pod kontrolą „siódemki” pracuje jeszcze kilkaset milionów komputerów na całym świecie. Koniec wsparcia wcale nie musi oznaczać, że nagle wszyscy dokonają przesiadki. W rzeczywistości może to odbywać się bardzo powoli, jak to było w przypadku XP.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z lutego 

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij