Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 1903 (19H1) zabierze na aktualizacje aż 7 GB miejsca

Windows 10 1903 to nadchodząca aktualizacja dla „dziesiątki”, która wprowadzi nowość o nazwie zarezerwowane miejsce. W ten sposób Microsoft w aktualizacji 19H1 zajmie na stałe około 7 GB powierzchni na dysku. Ma to pozwolić w przyszłości na uniknięcie problemów z instalowaniem dużych uaktualnień poprzez Windows Update.

Windows 10 1903, czyli aktualizacja 19H1, jest już w przygotowaniu i wiemy, że jej premiera planowana jest na wiosnę. Microsoft wprowadzi w tej wersji nową funkcję o nazwie zarezerwowane miejsce. Będzie ono miało na celu rozwiązać problem z niewystarczającym miejscem na dysku. System zabierze dla siebie dodatkowe 7 GB powierzchni.

Microsoft wyjaśnia, że aktualizacje dla „dziesiątki” mają często problem z poprawną instalacją, bo brakuje wolnego miejsca na dysku. Zarezerwowane miejsce z Windows 10 1903 sprawi, że problem powinien zniknąć. Zabrane 7 GB będzie zarezerwowane na potrzeby instalacji dużych uaktualnień. Na komputerach z dużymi dyskami raczej się tego nie odczuje. Jednak już na tańszych maszynach, które mają po 32 lub 64 GB pamięci flash, może to być już dokuczliwe.

Zarezerwowane miejsce z Windows 10 1903 będzie można w każdej chwili sprawdzić udając się do ustawień systemu. Tam będzie wyświetlona informacja o dokładnej zajętości przestrzeni na dysku dla tej funkcji. Możecie to zobaczyć na poniższym zrzucie ekranowym, który udostępnił Microsoft. Zazwyczaj powinno to być około 7 GB, ale w wybranych przypadkach będzie mogło być więcej.

Windows 10 1903 19H1 kiedy premiera aktualizacja Microsoft zarezerwowane miejsce

Premiera Windows 10 1903 już wiosną

Microsoft planuje udostępnić Windows 10 1903 już wiosną tego roku. Obecnie poglądowe buildy z gałęzi 19H1 dostępne są dla testerów, którzy biorą udział w niejawnym programie beta testów okienek. Niedługo prace nad oprogramowanie będą finalizowane. Pozostaje wierzyć, że nie dojdzie do takich problemów, które pojawiły się w October 2018 Update.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z grudnia

źródło: ZDNet

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij