Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 i jego schowek synchronizowany w chmurze będzie działać z Androidem

Windows 10 ma już schowek, który pozwala na synchronizowanie zawartości pomiędzy urządzeniami. Na razie jednak tylko tymi z okienkami. Wraz z premierą Windows 10 19H1 to się może zmienić. Dzięki Microsoft Launcher gigant z Redmond może sprawić, że taki schowek będzie działać na smartfonach z systemem Android.

Windows 10 1809 dostał schowek, którego zawartość można synchronizować poprzez chmurę. To bardzo wygodne rozwiązanie, bo w ten sposób można skopiować rzecz na jednym urządzeniu i wkleić na drugim. Na razie działa to tylko w okienkach. Wygląda jednak na to, że opcja będzie zgodna ze smartfonami z systemem Android i aplikacją Microsoft Launcher.

Jeden z użytkowników serwisu Reddit o nicku Noam_ha dostrzegł w systemie Windows 10 opcję, którą widać na poniższym zrzucie ekranowym. Tak, pojawia się informacja o możliwości uzyskania aplikacji, która sprawi, że schowek oparty na synchronizacji w chmurze pojawi się także na telefonie. Tą aplikacją będzie Microsoft Launcher na Androida.

Microsoft launcher schowek oparty na chmurze Android Windows 10 19H1 kiedy

Android dostanie wsparcie dla schowka pewnie wraz z Windows 10 19H1

Windows 10 19H1 to kolejna duża aktualizacja dla okienek, która obecnie jest testowana. Możemy się domyślać, że schowek będzie zgodny z systemem Android właśnie po premierze tego uaktualnienia. Najpierw funkcję pewnie przetestują beta testerzy. Nie wiadomo jednak, kiedy ona się pojawi.

Schowek, który będzie działać pomiędzy urządzeniami z systemami Windows 10 i Android, to będzie naprawdę coś. Aplikacja Microsoft Launcher i tak cały czas się rozwija. Dodanie takiej opcji zapewne przysporzyłoby jej nowych użytkowników. Na więcej informacji musimy jednak jeszcze poczekać.

Przeczytaj także: Asystent Google wkrótce przemówi w języku polskim

źródło: Reddit

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij