Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google wkrótce po polsku. To już pewne

Asystent Google ma wiele ciekawych funkcji, jednak niewielu wie, jak z niego korzystać. Wszystko przez to, że nie ma on opcji korzystania z niego w języku polskim. Plotka głosi, że firma z Mountain View od dawna pracuje nad wprowadzeniem obsługi nowych języków. Nowe odkrycie XDA Developers sugeruje, że asystent Google wkrótce przemówi po polsku.

Asystent Google ma wiele funkcji, które zdecydowanie pomagają niejednemu posiadaczowi smartfona z Androidem. Ma jednak pewne poważne ograniczenie, które uniemożliwia mu rozwój w Polsce. Niewielu użytkowników chce korzystać z języka obcego podczas rozmawiania z takim asystentem. Okazuje się, że wkrótce może się to jednak zmienić i pojawi się język polski.

Wielu narzeka, że Siri czy właśnie Asystent Google nie pozwala im na korzystanie z ich funkcji właśnie przez to, że nie ma w nim kompatybilności z językiem polskim. Istnieje informacja, że wkrótce może się to jednak zmienić. Jak już było wiadomo od dawna, Google testowało nowe opcje językowe w Asystencie, jednak nikt o tym głośno nie mówił. Testy były owiane całkowitą tajemnicą. Do tej pory zatem niewielu miało możliwość wypróbowania, czy faktycznie aplikacja będzie wyłapywała mowę i komendy w naszym ojczystym języku. W becie nowej aplikacji udało się doszukać listy nowych języków. Po pewnych modyfikacjach udało się ją włączyć i widzicie ją poniżej. Tak, jest też język polski.

Asystent Google język polski kiedy Android

Język polski nie jest jedyny dla aplikacji Asystent Google

Serwis XDA Developers znalazł jednak przesłanki, że testy zostały rozszerzone na większą liczbę użytkowników. Z tej przyczyny pojawiły się już bardziej pewne informacje na ten temat. Wiemy, że język polski będzie jednym z wielu, jaki zostanie dodany na listę wspieranych. Ostatecznie Asystent ma działać bezproblemowo w ponad 30 językach. Google już od dawna zapowiadało, że stanie się tak jeszcze do końca tego roku. Firma nie potwierdziła żadnych terminów, jednak do końca roku pozostało jedynie kilkadziesiąt dni. Możliwe, że wkrótce poznamy możliwości polskiej wersji aplikacji Asystent Google. W ten sposób sprzęty z Androidem mogą zyskać nieco większą przewagę w Polsce niż sprzęty Apple.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z października

Źródło: XDA

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij