Udostępnij
Tweetnij

Microsoft udostępnia kolejne tapety dla Windows 10

Microsoft udostępnił kolejną paczkę tapet dla Windows 10, które możemy pobrać całkowicie za darmo. Motywy opierają się o kilka tematów przewodnich. Przede wszystkim będą skupiały się na zimie i na nadchodzących, bardzo chłodnych dniach. Poza tym można liczyć na kilka motywów odnoszących się do zabawy światełkami z festiwali.

Microsoft wydał właśnie trzy nowe pakiety tapet dla systemu Windows 10. Można je pobrać już teraz z oficjalnego sklepu firmy. Tematyka odnosi się do trzech gatunków są nazywane Snow Sculptures, Warm Winter Nights, a także Festival of Lights. Jak można się domyślić, pierwsze będą przedstawiać śnieżne figury, drugie zimowe noce, a trzecie – światła podczas festiwali.

Chociaż zestawy są wydawane jako motywy w sklepie Microsoftu, nowe pakiety nie zawierają niczego poza tapetami. Nie pojawiają się tam żadne dźwięki czy dodatki. Do zainstalowania darmowych motywów ze sklepu wymagana jest przynajmniej aktualizacja Windows 10 Creators Update (wersja 1703). Są jednak duże szanse na to, że już jesteś na Fall Creators Update. Większość użytkowników domowych, którzy są szczególnie zainteresowani wolnymi tematami, ma już zainstalowaną wspieraną wersję.

Nowych tapet dla Windows 10 będzie więcej

Bezpłatne motywy są dostępne we wspomnianym sklepie i można je włączyć w menu Ustawienia, a następnie Personalizacja. Nie zapomnij jednak wykonać kopii zapasowej aktualnego dostosowanego motywu w systemie Windows 10 przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian. Po skonfigurowaniu określonego motywu jako nowego, domyślnego w systemie Windows 10 można przełączać się między tapetami bezpośrednio z pulpitu. Po prostu kliknij pulpit prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz opcję następnego tła, aby zmienić tapetę na nową, dołączoną w tle.

Nie ma konieczności wybierania właśnie takiej tapety. Na pulpicie możemy sobie ustawić dowolną grafikę pobraną z sieci. Możecie również wybrać zdjęcie zrobione przez siebie. Jeżeli jednak nie macie pobieranie paczek Microsoftu jest łatwiejsze, ponieważ są publikowane bezpośrednio w sklepie, a jakość tła jest zazwyczaj dość wysoka. Nowe paczki teł znajdziecie poniżej.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida

Źródło: Softpedia

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij