Udostępnij
Tweetnij

Google Pixel Slate to tablet, który pozwoli uruchomić Windows 10

Google Pixel Slate to nowy chromebook, nad którym pracuje gigant z Mountain View. Urządzenie będzie pracować pod kontrolą Chrome OS, ale wygląda na to, że zapewni opcję dual boot. W ten sposób Pixel Slate ma umożliwić pracę także z Windows 10. Google prawdopodobnie zaprezentuje sprzęt w trakcie październikowej konferencji.

Google Pixel Slate to tablet, który powstaje pod kryptonimem Nocturne. Urządzenie jest pierwszym tabletem giganta z Mountain View, które będzie pracować pod kontrolą systemu Chrome OS. Co jednak ciekawe, ma też umożliwić pracę z Windows 10. Będzie to możliwe za sprawą opcji dual boot. Zdają się to potwierdzać commity dostrzeżone w Chromium.

Jak dobrze wiemy, Google chce zapewnić w wybranych chromebookach możliwość uruchamiania systemu Windows 10. Możliwe, że zostanie to także ogłoszone w trakcie październikowej konferencji. Pixel State może być pierwszym takim sprzętem, które zaoferuje wsparcie zaraz po wyjęciu z pudełka. Prace nad tym rozwiązaniem są prowadzone i potwierdza to m.in. commit widoczny poniżej.

Google Pixel Slate Nocturne Chromebook Chrome OS Windows 10 kiedy premiera

Google Pixel State nie będzie jednym, który pozwoli na pracę z Windows 10

Możliwość instalacji Windows 10 sprawi, że obecne urządzenia z systemem Chrome OS staną się bardziej atrakcyjne. Wszak wiele osób nie decyduje się na zakup chromebooka właśnie z racji ograniczonego oprogramowania. Pomimo tego, że od jakiegoś czasu urządzenia te pozwalają na uruchamianie aplikacji pisanych na Androida.

Na temat Google Pixel State nie wiemy jednak zbyt wiele. Urządzenie dostanie ekran dotykowy i będzie pracować pod kontrolą systemu Chrome OS, a nie Androida, jak to było w przypadku ostatniego tabletu giganta z Mountain View. Na szczegóły musimy jednak jeszcze poczekać. Jedno jest pewne. W trakcie październikowej konferencji czeka nas sporo nowego sprzętu z logo „G”.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij