Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 Spring Creators Update pozwoli ci na dłuższy czas pracy w trakcie instalacji

Windows 10 Spring Creators Update zbliża się wielkimi krokami. To duża aktualizacja dla „dziesiątki”, którą Microsoft udostępni dla wszystkich w przyszłym miesiącu. Pojawi się mnóstwo nowości. Co ważne, to uaktualnienie pozwoli wam na dłuższy czas pracy z komputerem w trakcie instalacji Windows 10 1803. Jak to możliwe?

Windows 10 Spring Creators Update jest już blisko. Microsoft jeszcze nie ogłosił dokładnej daty premiery, ale wiemy, że aktualizacja zostanie publicznie udostępniona w przyszłym miesiącu. Gigant z Redmond pochwalił się udoskonaleniami, które obejmą pierwsze kroki z tą wersją systemu. Mowa o procesie instalacji tego uaktualnienia, który zostanie nieco zmodyfikowany. Dzięki temu będziecie mogli dłużej pracować z komputerem. O co w tym dokładnie chodzi?

Duże aktualizacje dla Windows 10 nie instalują się w takim sam sposób, jak inne patche dystrybuowane poprzez mechanizm Windows Update. W przypadku tych pierwszych komputer musi uruchomić się ponownie kilka razy. Proces jest dosyć złożony, ale składa się z dwóch zasadniczych etapów. Pierwszym jest pobieranie i wyodrębnianie plików oraz ich wprowadzanie do systemu jeszcze wtedy, gdy komputer pozwala na normalną pracę. W trakcie drugiej fazy nie można nic robić i trzeba cierpliwie czekać na koniec instalacji. Ten etap zostanie znacząco skrócony.

Windows 10 Spring Creators Update ma potrzebować znacznie mniej czasu na instalację offline, gdzie z komputerem nie można pracować. Czas ten zostanie zredukowany średnio do 30 minut. Dla porównania, w Creators Update było to średnio 86 minut, a w Fall Creators Update jakieś 51 minut. To oznacza, że z maszyną w trakcie instalacji kolejnej dużej aktualizacji będzie można dłużej pracować. Nie ma to znacząco wpływać na wydajność czy czas pracy na baterii.

Windows 10 Spring Creators Update dla wszystkich w kwietniu

Windows 10 Spring Creators Update zostanie publicznie udostępniony w przyszłym miesiącu. Możliwe, że nastąpi to dokładnie 10 kwietnia, czyli w najbliższy Patch Tuesday. Dokładną datę Microsoft powinien ujawnić już w niedługim czasie. Będzie to już piąta duża aktualizacja dla „dziesiątki”, która wniesie naprawdę mnóstwo udoskonaleń. Gigant z Redmond testował ją z Insiderami przez ostatnie kilka miesięcy. Wybrani członkowie niejawnego programu testów mają już dostęp do pierwszych kompilacji z gałęzi Redstone 5, czyli kolejnej dużej aktualizacji. Jej premiera planowana jest na jesień.

źródło: Microsoft

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij