Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 dostanie z Redstone 4 swój AirDrop. To funkcja Near Share

Windows 10 build 17035 został udostępniony wczoraj testerom w szybkim pierścieniu aktualizacji. Microsoft w nowej kompilacji z gałęzi Redstone 4 wprowadził nową funkcję o nazwie Near Share. Działa ona na bardzo podobnej zasadzie, co AirDrop z urządzeń Apple’a. W ten sposób będziecie mogli szybko udostępniać pliki z użyciem Bluetooth.

Windows 10 build 17035 został udostępniony wczoraj testerom w szybkim pierścieniu aktualizacji. Microsoft w nowej kompilacji z gałęzi Redstone 4 wprowadził nową funkcję o nazwie Near Share. Działa ona na bardzo podobnej zasadzie, co AirDrop z urządzeń Apple’a. W ten sposób będziecie mogli szybko udostępniać pliki z użyciem Bluetooth.

Windows 10 Redstone 4 Near Share AirDrop

Near Share to nowa funkcja, którą Microsoft udostępnił w Windows 10 build 17035. To najnowsza kompilacja systemu z gałęzi Redstone 4, którą udostępniono wczoraj w szybkim pierścieniu aktualizacji. Nowa funkcja pozwoli na szybkie udostępnianie plików poprzez Bluetooth, ale skądś już to znamy.

Windows 10 wraz z Near Share pozwoli udostępniać dokumenty czy zdjęcia z poziomu różnych aplikacji. Microsoft umieści w nich specjalną opcję w menu udostępniania. Przykład widzicie na załączonym zrzucie ekranowym z przeglądarki Edge. Po kliknięciu przycisku pojawią się komputery z „dziesiątką” znajdujące się w pobliżu. Wystarczy tylko wskazać ten wybrany i voila. Po chwili na drugiej maszynie pojawi się, dokładnie w centrum akcji, komunikat o przesyłanym pliku, który będzie można odebrać. Chwilę później plik zostanie zapisany w, jak to określa gigant z Redmond, magiczny sposób.

Near Share działa jak AirDrop

Jeśli jesteście użytkownikami urządzeń z logo nadgryzionego jabłka, to taką funkcję zapewne znacie. Apple już kilka lat temu wprowadziło do iPhone’ów i iPadów AirDrop, który pozwala na szybkie przesyłanie plików z użyciem Bluetooth. Wraz z wydaniem OS X Yosemite wprowadzono taką funkcję także na komputerach Mac.

Near Share działa w zasadzie tak samo. Z tym wyjątkiem, że będzie obsługiwany wyłącznie na komputerach z Windows 10. Możliwe jednak, że z czasem Microsoft zechce to jakoś zaintegrować ze smartfonami z Androidem i iOS. O tym jednak przekonamy się z czasem.

Windows 10 Redstone 4 dopiero za kilka miesięcy

Windows 10 Redstone 4 nie zostanie udostępniony na dniach. Microsoft dopiero niedawno rozpoczął z Insiderami testy nowej aktualizacji. W zeszłym miesiącu udostępniono dla wszystkich Fall Creators Update i wiemy, że duże uaktualnienia dla „dziesiątki” mają być udostępniane mniej więcej co pół roku. To oznacza, że na premierę dla wszystkich użytkowników przyjdzie nam poczekać do marca lub kwietnia przyszłego roku.

Redstone 4 na razie nie ma oficjalnej nazwy, ale prawdopodobnie poznamy ją już w grudniu. Wtedy ma rozpocząć się sprzedaż urządzeń z Windows 10 i Snapdragonami 835, które mają zapewnić długi czas pracy na baterii. Pewnie zbiegnie się to z jakąś konferencją, gdzie Microsoft uchyli rąbka tajemnicy.

źródło: Microsoft

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij